• Odbierz prezent
kurs funta kurs euro kurs dolara kurs franka

Jak kształtują się kursy głównych walut w stosunku do złotego na rynku walutowym? Ile złotych zapłacimy za euro, franka, funta i dolara we wtorek w południe?

 

Po poprzednim tygodniu, w którym kursy euro, franka, dolara i funta przygniatały złotego, dzisiaj drugi dzień z rzędu polska waluta dostaje nieco wytchnienia. Złotówce sprzyjają wzrosty na giełdach. Względnie optymistyczne nastroje sprzyjają odejściu od takich walut jak dolar czy euro na rzecz bardziej „ryzykownych aktywów”, do których zagraniczni inwestorzy zaliczają także polską walutę. Optymizmowi temu, który może być nieco na wyrost, sprzyjają informacje o przyhamowaniu wzrostu epidemii koronawirusa.

 

Kurs euro do złotego w dół

We wtorek do południa kurs euro do złotego (EUR/PLN) około godziny 8 poszybował w dół z poziomu 4,56 zł, sięgając okolic 4,53 zł. Około południa za jedno euro płacimy 4,5358 zł.

Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs franka wobec złotówki poniżej 4,30

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku franka. Kurs CHF/PLN dzisiaj rano spadł z poziomu 4,32 zł w okolice 4,28 zł. Najmniej za jednego franka dzisiaj płaciliśmy 4,2780, a w tym momencie kurs CHF/PLN wynosi 4,2890 zł.

Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

 Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs dolara do złotego poniżej 4,20 zł

Kurs USD/PLN też dzisiaj uległ obniżeniu. Jeszcze w godzinach nocnych kształtował się okolicach 4,22-4,23 zł, jednak zaczął osuwać się w dół, w okolicach godziny 9 sięgając poziomu 4,1638 zł. Około południa za jednego dolara płacimy 4,1736 zł.

Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs funta do złotego dalej w dół

Chociaż miniony tydzień sprzyjał kursowi funta wobec złotego, to jednak już w piątek można było dostrzec jego relatywną słabość. We wtorek trzeci dzień z rzędu kurs GBP/PLN osuwa się powoli w dół. Jeszcze dzisiaj rano za jednego funta płaciliśmy ponad 5,17 zł. W tym momencie kurs GBP/PLN wynosi 5,1379 zł. Wczoraj wieczorem kurs funta osłabił się na informację, że premier Wielkiej Brytanii – Boris Johnson znalazł się na oddziale intensywnej terapii w związku z infekcją koronawirusa. Inwestorzy niewątpliwie będą zainteresowani dalszymi informacjami w sprawie stanu zdrowia brytyjskiego premiera.

Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

 Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Jeżeli chcesz sprawdzić, ile aktualnie złotych zapłacisz za wymianę swoich funtów, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk