• Odbierz prezent
Kurs funta szykuje się do wybicia. GBPPLN z szansą na najwyższy poziom od 2 lat

Kurs funta otwarcie sesji środowej zaliczył na poziome 4 złotych i 98 groszy. Pierwsze godziny notowań przyniosły oczekiwaną reakcję spadkową. Chwilowa korekta wynosząca niespełna 1 grosz została już zakończona i aktualnie obserwujemy niewielkie umacnianie się funta brytyjskiego. Udaną sesję zaliczył również funt dolar GBPUSD, który wzrósł o 140 pipsów, generując tym samym sygnały zakupowe. W przypadku kurs funta GBPUSD wpływ na dzisiejsze notowania będą miały wieczorne dane z USA. Dla kursu funta do złotego GBPPLN sytuacja jest bardziej klarowna i inwestorzy oczekują na informacje po spotkaniu Theresy May z szefem Komisji Europejskiej.

Pozytywne informacje z Polski nie pomogły złotówce

O godzinie 10:00 poznaliśmy produkcję przemysłową oraz wskaźnik PPI dla Polski. Co ciekawe produkcja przemysłowa wzrosła zdecydowanie mocniej niż oczekiwali tego eksperci. Prognozowano zmianę na poziomie 3,9%, a odczyt wyniósł 6,1%. Optymistycznie wygląda również wskaźnik PPI. To jednak nie pomogło złotemu, który znacząco traci od momentu publikacji. Co ciekawe złoty traci nie tylko w stosunku do funta, ale też do euro, franka oraz dolara. Wpływ na takie wydarzenia mogła mieć wypowiedź szefa NBP o możliwych obniżkach stóp procentowych w Polsce!

 Dane z Polski 20 luty

Odczyt dot. polskiej gospodarki, nie wpłynął pozytywnie na notowania złotego

Kurs funta z oporem na poziomie 4.9921

Gdy zerkniemy na wykres to na interwale intradayowym zauważymy, że tendencja wzrostowa wyhamowała w okolicach 4.99 złotego. W najbliższych godzinach powinno dojść do prób przełamania poziomu. Sygnał do spadków stanowiłoby dopiero przełamanie okolic 4.9720.

 Kurs funta 20 luty wykres

Kurs funta do złotego GBPPLN

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk