• Odbierz prezent
Kurs funta szterlinga spada w dół! GBP/USD pod presją COVID-19. Zerknij na analizę pary walutowej
fot. freepik.com

GBP/USD spadł w kierunku 1,3850, tracąc nieco na wartości, gdyż dolar umacnia się w obliczu obaw o globalny wzrost. Funt szterling jest pod pewną presją, ponieważ liczba przypadków COVID-19 w Wielkiej Brytanii jest nadal podwyższona.

Indeks dolara amerykańskiego (DXY),

który śledzi zachowanie dolara wobec sześciu głównych rywali, oscyluje powyżej 92,50 z 0,05% wzrostem. Inwestorzy rzucili się na bezpieczne aktywa ze względu na szybkie rozprzestrzenianie się wariantu delta i jego wpływ na globalne ożywienie gospodarcze.

Z drugiej strony funt nadal walczył z dolarem

Raport o produkcie krajowym brutto (PKB) Wielkiej Brytanii wydany przez Urząd Statystyczny w Wielkiej Brytanii nie rozweselił inwestorów. Odczyt był wyższy i wyniósł 4,8% zgodnie z oczekiwaniami rynku, ale nieco mniej niż 5% oczekiwanych przez Bank Anglii (BOE).

W międzyczasie Wielka Brytania zgłosiła w niedzielę 26 750 świeżych infekcji COVID-19. Jak na razie dynamika wokół dolara amerykańskiego będzie nadal wpływać na kurs GBP/USD w krótkim okresie.


Łukasz Klufczyński

Analityk InstaForex Polska. Wieloletni obserwator oraz pasjonat rynków giełdowych i walutowych. Autor wielu webinarów z zakresu analizy technicznej, fundamentalnej, psychologii inwestowania i obsługi platformy MT4. Kładzie nacisk na elementy fundamentalne, podpierając się analizą techniczną, a celem jest bezpieczne inwestowanie i money managment. Jego zdaniem najlepiej zarabiać tam, gdzie są duże pieniądze i właśnie to spowodowało zainteresowanie tematem rynków i inwestycji. Autora możesz obserwować na LINKEDIN | FACEBOOK TWITTER

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk