• Odbierz prezent
Kurs funta szokuje równie mocno jak informacja o premierze Wielkiej Brytanii Borisie Johnsonie. Co się stało?

Boris Johnson, premier Wielkiej Brytanii, osoba która z ramienia UK dopina umowę brexitową z Unią Europejską ma koronawirusa COVID-19. Informację tą przekazał sam premier Boris Johnson w ostatnim tygodniu. Jest to niemałe zaskoczenie dla świata i dla Wielkiej Brytanii. Ciężko oczywiście porównywać taką informację z zachowaniem kursów funta do pozostałych walut światowych, jednak sytuacja na parze GBP/PLN zaskakuje Polaków pewnie równie mocno. Zobaczcie co się stało?

[Aktualizacja 15 marca 9:36]

Kurs funta brytyjskiego

Kurs funta szterlinga w połowie marca 2020 spadł nawet do poziomu 4,72 złotego, a przypomnijmy - było to zaledwie dwa tygodnie temu. Aktualnie kurs funta GBP/PLN jest już 34 grosze wyżej. Tak, dokładnie. 34 grosze wyżej, na poziomie 5,08 złotego. Funt szterling jako jedyna waluta spośród czterech głównych - dolara, euro, funta i franka szwajcarskiego tak mocno zyskała w ostatnim tygodniu w stosunku do polskiego złotego.

Wykres tygodniowy kursu funta do polskiego złotego GBPPLN
Wykres tygodniowy kursu GBPPLN funta do polskiego złotego

Czytaj także: Fundusze ETF - 5 najważniejszych zalet dla inwestora

Fundusze notowane na giełdzie (ETF) są coraz popularniejsze, o czym dobitnie świadczy fakt, że obecnie wartość środków ulokowanych w ETF-ach na całym świecie przekracza 6 bilionów dolarów, z czego 4 bln dolarów na giełdach w USA. To niemal dwukrotny wzrost na przestrzeni ostatnich trzech lat. Fundus.. Czytaj
Fundusze ETF - 5 najważniejszych zalet dla inwestora

Kurs funta GBP do dolara, euro, jena oraz franka

Sprawdźmy jeszcze jak zachowywał się kurs funta w ostatnim tygodniu w relacji do dolara, euro, jena japońskiego i franka szwajcarskiego:

  • kurs funta do dolara GBP/USD umocnił się z poziomu 1,1440 do 1,240
  • kurs euro do funta EUR/GBP osłabił się z poziomu 0,938 na 0,894
  • kurs funta do jena japońskiego GBP/JPY umocnił się z poziomu 127,30 do 134,29.

 

Czytaj także: ETF - jak działa fundusz notowany na giełdzie i co każdy inwestor powinien o nim wiedzieć?

Fundusze ETF są obecnie najpopularniejszymi instrumentami finansowymi na świecie. Dają inwestorom najwięcej korzyści w prosty sposób, niewymagający od nich w zasadzie żadnego wysiłku. W Polsce ETF-y wciąż jeszcze nie zagościły na dobre w świadomości przeciętnego inwestora, do czego przyczyniły się m.. Czytaj
ETF - jak działa fundusz notowany na giełdzie i co każdy inwestor powinien o nim wiedzieć?

Szukasz tutaj aktualnych kursów średnich NBP dolara, euro, funta i frank?

Jeżeli trafiłeś na ten materiał, ponieważ szukasz aktualnych kursów średnich NBP, w tym przede wszystkich kursów średnich dolara, euro, funta bądź franka znajdziesz je w 5 sekund tutaj!.

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Janek Gajewski

Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego Wydziału Ekonomii Finansów i Zarządzania. Aktywny inwestor obecny na rynku Forex od 9 lat. Inwestuje głównie na długoterminowych pozycjach i specjalizuje się w analizie technicznej. Pracował w bankowym dziale analiz na stanowisku anlityk finanoswy.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk