• Odbierz prezent
Kurs funta spada znów o kilka groszy, najgorsze jeszcze przed nami! A jak wyglądają kursy walut dolara, euro i franka o poranku?

Nowy Rok 2019 rozpoczyna się od zdecydowanie większej zmienności na rynku walutowym. Dobiega do nas coraz to więcej informacji o spowolnieniu gospodarczym w Europie oraz na świecie. Dzisiaj w nocy po informacji z Chin kurs dolara do jena japońskiego zanurkował w kilka minut 600 pipsów! A dzisiejsza sesja amerykańska powinna być równie ciekawa ze względu na informacje ze spółki Apple, która podała aktualne prognozy co do sprzedaży swojego sprzętu na rynku Chińskim i UWAGA! pomyliła się o 10%. Przejdźmy jednak do naszych głównych kursów walut - dolara USDPLN, euro EURPLN, funta GBPPLN i franka CHFPLN.

Kurs dolara do złotego USD/PLN

Kurs dolara USDPLN robi psikusa spekulantom w pierwszych dniach stycznia. Wczoraj trzeba było zapłacić za jednego dolara 3,736, a dzisiaj 3 stycznia kurs dolara wynosi już 3,78. W związku z napływającymi informacjami dotyczącymi spowolnienia gospodarczego na świecie również i polski złoty może być narażony na większe fluktuacje na rynku.

Aby w czasie rzeczywistym analizować wykres kursu dolara skorzystaj z tej strony - aktualny kurs dolara.

Wykres kursu dolara do złotego na interwale dziennym
Wykres kursu dolara do złotego na interwale H4

Kurs euro do złotego EUR/PLN

W całym zamieszaniu dotyczącym spowolnienia gospodarczego kurs euro do złotego EURPLN zachowuje się nadzwyczaj stabilnie. W drugi dzień handlowy 2019 roku za jedno euro trzeba zapłacić 4,30 i jest to tylko o jeden grosz więcej niż 1 stycznia. Jesteśmy cały czas w konsolidacji, o której piszemy już od dłuższego czasu. Póki nic nie wydarzy się ciekawego w Europie oraz Polsce co może zatrząść kursem euro nie powinniśmy nastawiać się na większe ruchy cenowe na tej parze walutowej.

Aby w czasie rzeczywistym obserwować kurs euro do złotego koniecznie skorzystaj z tej strony - aktualny kurs euro.

Wykres kursu euro do złotego na interwale dziennym
Wykres kursu euro do złotego na interwale dziennym

Kurs funta do złotego GBP/PLN

Kurs funta w czwartek 3 stycznia 2019 roku znów spada i to najmocniej ze wszystkich głównych walut w stosunku do polskiego złotego. Obecnie jest on notowany już tylko po 3,74, a w nocy kurs funta swoje minimum wyznaczył na poziomie 4,72. Najbliższe dni będą bardzo ciekawe na tej parze walutowej, gdzie na pewno będziemy świadkami bardzo dużej zmienności.

Chcesz w czasie rzeczywistym analizować kurs funta do złotego skorzystaj z tej zakładki - aktualny kurs funta.

Wykres kursu funta do złotego na interwale dziennym
Wykres kursu funta do złotego na interwale dziennym

Kurs franka do złotego CHF/PLN

Podczas coraz większej niepewności co do przyszłego wzrostu gospodarczego na świecie zyskuje kurs franka. Dzisiaj o poranku kurs franka wynosi prawie 3,84 i prawdopodobnie że w ciągu najbliższych godzin czy w najgorszym przypadku dni będziemy świadkami ataku pary frank szwajcarski polski złoty na 3,86.

Chcesz przeanalizować aktualny wykres kursu franka do złotego? Nic prostszego! Zapraszamy na tą stronę - aktualny kurs i wykres franka szwajcarskiego

Wykres kursu franka do złotego na interwale dziennym
Wykres kursu franka do złotego na interwale dziennym

 

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk