• Odbierz prezent
Kurs funta spada z 4,84 do 4,76 a za nim spadają dolar, euro i frank. Kursy walut o poranku 2 stycznia 2019 roku

Mamy dzisiaj pierwszy dzień handlowy 2019 roku, przyglądnijmy się więc jak kształtują się główne kursy walut dolara, euro, funta i franka do polskiego złotego. Podczas okresu świąteczno - noworocznego mieliśmy dość spory spokój na rynku walutowym. Jedyną parą walutową która miała większe wahania był funt brytyjski do polskiego złotego GBPPLN. Zobaczmy jak to wygląda aktualnie. Nie da się ukryć, że rynek mógł zaskoczyć niejednego spekulanta.

Kurs dolara USDPLN

2 grudnia 2019 roku, aby zakupić jednego dolara musicie zapłacić za niego już tylko 3,736 złotego. Kurs dolara do złotego USDPLN podczas przerwy świąteczno-noworocznej oscylował w granicach 3,74-3,78 i wydawałoby się, że po Nowym Roku będziemy świadkami wybicia się w górę kursu dolara. Tak jednak się nie dzieje i kurs dolara nurkuje poniżej poziomu 3,74. Czy to oznacza początek fali osłabiania się dolara amerykańskiego? Spadki dolara pojawiły się również w parze z innymi walutami, dlatego bardzo możliwe, że styczeń i początek roku 2019 upłynie pod znakiem osłabiania się kursu dolara do wielu innych walut.

Aby w czasie rzeczywistym analizować wykres kursu dolara skorzystaj z tej strony - aktualny kurs dolara.

Wykres kursu dolara do złotego na interwale H4
Wykres kursu dolara do złotego na interwale H4

Kurs euro EURPLN

W pierwszy handlowy dzień Nowego Roku kurs euro znajduje się już poniżej 4,29. Podczas przerwy świąteczno-noworocznej euro znajdowało się w przedziale 4,29-4,30 i tak jak w przypadku dolara amerykańskiego zamiast wybić się w górę kurs euro spadł poniżej 4,29. W dalszym ciągu znajduje się on w kanale horyzontalnym 4,25-4,35, jednak jest on coraz bliżej jej dolnego ograniczenia, co może sugerować, że w najbliższym czasie będziemy świadkami ataku na parze euro do złotego poziomu 4,25.

Aby w czasie rzeczywistym obserwować kurs euro do złotego koniecznie skorzystaj z tej strony - aktualny kurs euro.

Wykres kursu euro do złotego na interwale H4
Wykres kursu euro do złotego na interwale H4

Kurs funta GBPPLN

Kurs funta w środę 2 stycznia 2019 roku zaskoczył dość mocno. Jest on notowany aktualnie zaledwie po około 4,76, a podczas przerwy świąteczno-noworocznej skoczył prawie na poziom 4,82. Styczeń będzie bardzo ważnym miesiącem dla Wielkiej Brytanii jak również dla dalszego kierunku kursu funta, w tym również GBPPLN, gdzie prawdopodobnie zostaną podjęte ostateczne decyzje na temat Brexitu. Dlatego na wykresie kursu funta dało się zauważyć większe wahania, które spekulanci mogli wykorzystać aby dołączyć się do głównego kierunku na parze funt do złotego GBPPLN.

Chcesz w czasie rzeczywistym analizować kurs funta do złotego skorzystaj z tej zakładki - aktualny kurs funta.

Wykres kursu funta do złotego na interwale H4
Wykres kursu funta do złotego na interwale H4

Kurs franka CHFPLN

Również zaskoczeniem okazały się wahania kursu franka CHFPLN podczas ostatnich dni 2018 roku. Frank wystrzelił w górę do poziomu prawie 3,84 i niektórzy spekulanci pewnie mogliby się spodziewać ataku na szczyt na poziomie 3,86. A tu zaskoczenie! Ze wspomnianego poziomu kurs franka spadł w dół do 3,80 i tak obecnie mniej więcej jest kwotowany. Od połowy listopada do teraz znajduje się on w kanale między 3,76, a 3,84.

Chcesz przeanalizować aktualny wykres kursu franka do złotego? Nic prostszego! Zapraszamy na tą stronę - aktualny kurs i wykres franka szwajcarskiego

Wykres kursu franka do złotego na interwale H4
Wykres kursu franka do złotego na interwale H4

 

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk