• Sklep
  • Odbierz prezent
Kurs funta spada do poziomu 4.95, a dolar rośnie do 3.83. Kursy walut we wtorek

Spokojnie rozpoczęła się sesja wtorkowa na najważniejszych parach walutowych Forex. Kurs funta aktualnie wynosi 4.95 złotego co można traktować jako zaskoczenie. Wczoraj jeszcze w godzinach popołudniowych obserwowaliśmy ponad 2 groszowe umocnienie się brytyjskiej waluty. Wszystko w przeciągu kilku godzin odwróciło się o 180 stopni. Kurs dolara przekroczył pułap 3.83. Za euro musimy płacić 4 złote i 30 groszy, a za franka 3.80.

Kurs franka w chwilowej konsolidacji

Sesja poniedziałkowa w wykonaniu szwajcarskiej waluty była niespotykana. Ponad 3 groszowe umocnienie w porównaniu do niewielkiej zmienności dolara, euro czy funta nie zdarza się często. Zamknięcie sesji poniedziałkowej wypadło na poziomie 3.8075. Na wyższych interwałach cały czas aktywny jest sygnał do zakupów. Gdy zerkniemy na wskaźniki analizy technicznej to np. wskaźnik oscylator stochastyczny wszedł w strefę wykupienia. To nie oznacza, że nastąpi fala spadkowa, a bardziej jest to komunikat to krótkoterminowych zakupów. Na niższych interwałach odczyty wskaźnika są już bardziej skrajne.

Wykres franka do złotego CHFPLN

Wykres franka do złotego CHFPLN na interwale dziennym. Źródło: MetaTrader 4.0

Kurs funta z długim górnym cieniem

Ciekawie prezentuje się sytuacja na parze funt do złotego. Jeszcze wczoraj otrzymywaliśmy mocne sygnały do zakupów, a sesja ostatecznie zakończyła się nieznaczną przecenę brytyjskiej waluty. Wtorkowe otwarcie również nie napawa optymizmem. Zgodnie z kalendarzem ekonomicznym o godzinie 10:30 opublikowana została seria danych z rynku pracy w Wielkiej Brytanii. Stopa bezorbocia spadła do poziomu 3.8%, a wnioski o zasiłek dla bezrobotnych wyniosły 24,7K. Aktualnie wartość wskaźnika Relative Strength Index (RSI), zgodnie z panującą tendencją boczną, znajdują się mniej więcej pośrodku zakresu wahań oscylatora.

Kurs funta do złotego GBPPLN

Wykres funta do złotego GBPPLN na interwale dziennym. Źrodło: MetaTrader 4.0

Dolar wpadł w wąską konsolidacje

Kurs dolara od stycznia 2018 roku utrzymuje się w tendencji wzrostowej. Ostatnie miesiące przyniosły chwilową konsolidację, której zakres z sesji na sesję jest coraz mniejszy. Przełamanie poziomu 3.84 moglibyśmy potraktować jako chwilowy sygnał do zajmowania pozycji długich. Odczyty wskaźnika ADX wskazują na występowanie tendencji bocznej, z tymże przewagę ma popyt. O tym świadczy wyższa wartość linii +DI w porównaniu do linii -DI. Najbliższy istotny opór stanowi poziom 3.86 złotego.

Wykres dolara do złotego USD/PLN

Wykres dolara do złotego USDPLN interwał dzienny. Poniżej wykresu cenowego znajduje się wykres wskaźnika ADX (indeks ruchu kierunkowego)

Tutaj możesz sprawdzać aktualne kursy walut.


Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk