• Sklep
  • Odbierz prezent
Kurs funta skacze do 4,80 w ostatni dzień 2018 roku. A jak kształtują się kursy walut dolara, euro i franka 31 grudnia?

W ostatni dzień 2018 roku przyglądnijmy się głównych kursom walut dolara, euro, funta i franka do polskiego złotego. Okres świąteczno - noworoczny to zwykle czas, gdzie wahania kursów walut są zdecydowanie mniejsze. Sprawdźmy czy rzeczywiście taką sytuację mamy na rynku dla par EURPLN, USDPLN, GBPPLN oraz CHFPLN.

Kurs dolara do złotego USD/PLN

31 grudnia 2018 roku za jednego dolara musieliście zapłacić około 3,76 złotego. Kurs dolara do polskiego złotego USDPLN w trakcie świąt Bożego Narodzenia oraz przerwy noworocznej oscylował w przedziale 3,74 - 3,78. Łatwo zauważyć na wykresie dolara, że strefa 3,77-3,78 jest to mocny opór dla dalszych wzrostów, który prawdopodobnie nie zostanie już w tym roku 2018 przełamany.

Chcesz na bieżąco analizować wykres kursu dolara skorzystaj z tej strony - aktualny kurs dolara.

Wykres kursu dolara do złotego na interwale M15
Wykres kursu dolara do złotego na interwale M15

Kurs euro do złotego EUR/PLN

Kurs euro 31 grudnia 2018r. oscylował w okolicach 4,29-4,30, a w przeciągu świąt Bożego Narodzenia euro wahało się w granicach 4,275 - 4,3 złotego. Cały czas znajdujemy się w kanale horyzontalnym, o którym wspominaliśmy już na łamach portalu nie raz. 31 grudnia nie byliśmy świadkami żadnych mocniejszych ruchów na tej parze walutowej.

Jeżeli chcesz w czasie rzeczywistym obserwować kurs euro do złotego koniecznie skorzystaj z tej strony - aktualny kurs euro.

Wykres kursu euro do złotego na interwale M15
Wykres kursu euro do złotego na interwale M15

Kurs funta do złotego GBP/PLN

Kurs funta w poniedziałek 31 grudnia 2018 roku jest już notowany prawie po 4,80 złotego. Jest to jedyna główna waluta, która w parze z polskim złotym tak mocno zyskała w okresie przerwy świąteczno - noworocznej. W okresie świąt Bożego Narodzenia kurs funta oscylował w przedziale między 4,73 a 4,77 i jak widzimy na poniższym wykresie para GBPPLN wróciła do poziomu ponad 4,79. Bardzo możliwe, że jeszcze w tym roku będziemy świadkami ataku na cenę 4,80.

Chcesz w czasie rzeczywistym analizować kurs funta do złotego skorzystaj z tej zakładki - aktualny kurs funta.

Wykres kursu funta do złotego na interwale H4
Wykres kursu funta do złotego na interwale H4

Kurs franka do złotego CHF/PLN

31 grudnia 2019 roku za jednego franka szwajcarskiego musimy zapłacić  3,818 złotego. W okresie przerwy świąteczno - noworocznej kurs franka był kwotowany od 3,755 do nawet 3,84. Jednak cena franka wracała szybko z powrotem w okolice 3,80-3,81, tak jak zresztą znajduje się ona teraz. W przyszłym roku cena franka będzie zależała w dużej mierze od czynników związanych ze stabilnością goposdarki Europejskiej oraz Polskiej. Jeżeli będziemy mieli dużą niepewność co do dalszego wzrostu gospodarczego UE, a w tym też Polski kapitał będzie płynął do Szwajcarii, co będzie wzmacniać szwajcarską walut, ale czy tak będzie? 2019 rok zweryfikuje.

Chcesz przeanalizować aktualny wykres kursu franka do złotego? Nic prostszego! Zapraszamy na tą stronę - aktualny kurs i wykres franka szwajcarskiego

Wykres kursu franka do złotego na interwale M15
Wykres kursu franka do złotego na interwale M15

 

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk