• Odbierz prezent
Kurs funta rekordowo wysoko. Nic dziwnego. Znamy plan Theresy May dotyczący Brexitu

Brexit to niekończąca się historia. Z jednej strony już w grudniu przygotowany został plan pomiędzy Unią, a Wielką Brytanią. Z drugiej natomiast aż do końca lutego nie udało się go przegłosować w Izbie Gmin w Londynie. Przez ostatnie tygodnie pojawiały się liczne spekulacje dotyczące twardego Brexitu oraz jest wpływu na gospodarkę brytyjską. Taki scenariusz jest jednak praktycznie niemożliwy. Theresa May 26 lutego przedstawiła plan poszczególnych głosowań. Trzeba przyznać, że zdecydowanie rozum wziął górę i ewidentnie Theresa May planuje pozostać na swoim stanowisku po rozstrzygnięciu kwestii Brexitu. Kurs funta zgodnie z oczekiwaniami redakcji FXMAG znacząco się umocnił. Kurs funta do złotego GBPPLN jest najwyżej od kwietnia 2017 roku i zmierza w kierunku 5 złotych i 11 groszy. Kurs funta dolara GBPUSD również wyłamał poziom oporu. Wydaje się, że trend na funcie może się odwrócić na dłużej.

Jak wygląda plan Theresy May dotyczący Brexitu?

Poniżej prezentujemy najważniejsze punkty oświadczenia premier Wielkiej Brytanii dotyczące przyszłych wydarzeń w sprawie Brexitu.

  1. Premier Theresa May przedstawiła jasną kolejność dotycząca procesu Brexitu, wszystko po to, żeby zagwarantować opuszczenie Unii Europejskiej z tzw. dealem
  2. Główne glosowanie dotyczące planu Theresy May odbędzie się najpóźniej 12 marca
  3. Jeśli podczas głosowania plan zostanie odrzucony, następnego dnia, najpóźniej 13 marca, odbędzie się głosowanie dotyczące twardego Brexitu (należy dodać, że poprzednio zostało ono odrzucone znaczącą większością głosów)
  4. Jeżeli obydwa głosowania zakończą się odrzuceniem, to 14 marca odbędzie się głosowanie nad wydłużeniem negocjacji. Z zaznaczeniem, że przedłużenie negocjacji nie może być znaczące.

W rezultacie funt zareagował umocnieniem i niewykluczone, że będzie kontynuował tą tendencję w najbliższych godzinach.

Aktualne kursy funta online

GBPUSD - kurs funta dolara - 1.3191

GBPPLN - kurs funta do złotego - 5.0264

GBPAUD - kurs funta do dolara australijskiego - 1.84436

GBPCHF - kurs funta franka - 1.3199

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk