• Odbierz prezent
kurs euro kurs funta kurs dolara

Jak kształtują się kursy walut wieczorową porą? Ile złotych obecnie zapłacimy za euro, funta i dolara?

 

Po ostatnich dniach, w których złoty umacniał się w stosunku do głównych walut, dzisiaj lekko osunął się w dół. Oprócz słabej końcówki wczorajszej sesji na Wall Street, znaczący wpływ na kurs złotego dzisiaj miała decyzja RPP o obniżce stóp procentowych w Polsce.

 

Kurs dolara wobec złotego w górę

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) umocnił się dzisiaj o 2 grosze. Jeszcze w godzinach nocnych z wtorku na środę kurs USD/PLN kształtował się poniżej poziomu 4,16 zł. Około godziny 8 jednak poszybował w górę, sięgając poziomu 4,19 zł. Po realizacji zysków kurs dolara do złotego ponownie wyskoczył w górę około godziny 14 po informacji o obniżce stóp procentowych w Polsce. Tym razem sięgnął tylko poziomu 4,18 zł. W tym momencie za jednego dolara płacimy 4,1705 zł.

Rynek oczekuje na protokół z minutek FOMC, który zostanie opublikowany o godzinie 20.

Wykres dolara do złotego USD/PLN

 Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs euro do złotego

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) dzisiaj przez większą część dnia utrzymywał się na lekkim plusie, zyskując 1-2 grosze. Największy wzrost kursu euro wobec złotego nastąpił po informacji o obniżce stóp procentowych w Polsce. Sięgnął wówczas poziomu 4,5463 zł. Przed godziną 20 za jedno euro płacimy 4,5305 zł.

Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

 Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs funta wobec złotówki wzrósł o 8 groszy

Po poprzednich słabych dla funta sesjach, dzisiaj kurs GBP/PLN systematycznie wędrował do góry. Najmniej za jednego funta dzisiaj płaciliśmy 5,1244 zł,  a najwięcej 5,1828 zł. W tym momencie kurs GBP/PLN wynosi 5,1738 zł.

Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Jeżeli chcesz sprawdzić, ile aktualnie złotych zapłacisz za wymianę swoich walut, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego.  

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk