• Odbierz prezent
kurs funta kurs euro kurs dolara kurs franka

Jak wyglądają kursy walut wieczorową porą? Jak kształtuje się kurs funta do polskiego złotego (GBP/PLN)? Ile złotych zapłacimy za euro, franka i dolara?

 

Kurs funta do polskiego złotego GBP/PLN

Główne waluty dzisiaj zyskują w stosunku do polskiego złotego. Spory wzrost zaliczył dzisiaj kurs funta. Za jednego funta dzisiaj najmniej płacono 5,1260 zł, a najwięcej 5,1905 zł. Przed godziną 20 kurs GBP/PLN wynosi 5,1851 zł. Tym samym kurs funta odrobił prawie cały wczorajszy spadek w stosunku do polskiej waluty.

Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Kurs dolara wobec złotówki USD/PLN

Kurs dolara dzisiaj też rośnie wobec polskiej waluty. Najmniej dolar kosztował 4,1632 zł, a najwięcej 4,2161 zł. W tym momencie za jednego dolara płacimy 4,2108 zł. Tym samym kurs USD/PLN znajduje się na najwyższym poziomie w tym tygodniu.

Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs euro do złotego EUR/PLN

Podobnie kształtuje się dzisiaj kurs euro do złotego (EUR/PLN). Za jedno euro dzisiaj najmniej płacono 4,5242 zł, a najwięcej 4,5586 zł. W tej chwili kurs EUR/PLN wynosi 4,5519 zł, a więc niewiele poniżej dzisiejszego maksimum.

Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs franka względem polskiej waluty CHF/PLN

Kurs franka do złotego (CHF/PLN) też podąża tym samym śladem. Dzisiaj frank najmniej kosztował 4,2978 zł, a najwięcej 4,3358 zł. W tym momencie za jednego franka płacimy 4,3181 zł.

Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

 Jeżeli chcesz sprawdzić, ile aktualnie złotych zapłacisz za wymianę swoich walut, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

 

O godzinie 8 podano dane z Wielkiej Brytanii dotyczące inflacji. W marcu wskaźnik CPI wzrósł o 1,5% r/r, zgodnie z oczekiwaniami. Wskaźnik CPI w ujęciu m/m pozostał na tym samym poziomie. Prognoza zakładała wzrost o 0,3% m/m. W marcu wskaźnik inflacji producentów spadł o 3,6% m/m. Prognoza zakładała spadek o 3,9%. W ujęciu r/r wskaźnik ten spadł o 2,9%. Prognoza zakładała spadek o 3,6% r/r.

Złotemu dzisiaj nie sprzyjały słabe dane z polskiej gospodarki. O godzinie 10 podano dane dotyczące sprzedaży detalicznej w Polsce. Okazały się one gorsze od szacunków analityków. Sprzedaż detaliczna w marcu spadła o 7,1% r/r. Prognoza zakładała spadek o 4% r/r.

Czytaj także: Sprzedaż detaliczna w Polsce - mamy KRACH!

Punktualnie o godzinie 10:00, 21 kwietnia 2020 roku do publicznej wiadomości podane zostały bardzo ważne dane dotyczące polskiej gospodarki. Sprzedaż detaliczna w marcu wyniosła -7,1% rok do roku. Prognozy szacowały, że będzie to -4,0%. Poprzednio informacje na temat sprzedaży detalicznej w Polsce p.. Czytaj
Sprzedaż detaliczna w Polsce - mamy KRACH!

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk