• Odbierz prezent
Kurs funta odpalił! Znamy wyniki exit polls w Wielkiej Brytanii. Ależ wzrosty brytyjskiej waluty

O godzinie 23:00 poznaliśmy wyniki exit polls w Wielkiej Brytanii. Na razie zapowiada się ogromny sukces partii rządzącej. Dlaczego kurs funta tak silnie się umacnia? Ponieważ o losach Brexitu najprawdopodobniej decydować będzie już tylko i wyłącznie partia rządząca. Według oczekiwań Partia Konserwatywna miała zdobyć 330, maksymalnie 350 miejsc w Parlamencie. Szacunki są jeszcze bardziej optymistyczne. Partia Konserwatywna, jeżeli wyniki exit polls okażą się wymierne, uzyska aż 368 miejsc.

Wyniki exit polls w Wielkiej Brytanii

Partia Konserwatywna 368 miejsc

Partia Pracy 191 miejsc

SNP 55 miejsc

Lib Dem 13 miejsc

Plaid Cymru 3 miejsca

Zieloni 1 miejsce

Partia Brexit żadnego miejsca

Pozostali 19 miejsc

Brexit już w styczniu 2020 roku?

Te wyniki oznaczają, że jest realna szansa na zakończenie brexitowej sagi w perspektywie niespełna 2 miesięcy. Nie dziwi zatem optymistyczna reakcja funta. Kurs GBP/PLN dosłownie szybuje w okolice 5.17 PLN. Podobnie dzieje się w przypadku kursu funta w relacji do dolara. GBP/USD umacnia się do poziomie 1.3500. To najwyższy poziom funta od prawie 2 lat.

Kurs funta do dolara GBP/USDWykres funta do dolara GBP/USD

 

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk