• Odbierz prezent
kurs funta euro frank dolar złoty

Jak kształtują się kursy głównych walut wobec złotówki? Ile w piątek wieczorem zapłacimy za euro, dolara, franka i funta?

 

Kurs euro wobec złotówki

Na początku dzisiejszego dnia kurs euro wobec złotego (EUR/PLN) utrzymywał się na wysokim poziomie, sięgając 4,58 zł. Następnie jednak osunął się w dół o 4 grosze i przez resztę dnia utrzymywał się w zakresie wahań między 4,52-4,53 zł. Po godzinie 21 jednak podskoczył do góry i tym momencie za jedno euro zapłacimy 4,5361 zł.

Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

 Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN 

 

Jeżeli chcesz sprawdzić, ile aktualnie złotych zapłacisz za wymianę swoich euro, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

 

Kurs franka względem złotego

Podobnie sytuacja wyglądała w przypadku kursu franka w stosunku do złotego (CHF/PLN). Wczesnym rankiem za jednego franka płaciliśmy ponad 4,34 zł. Teraz kurs CHF/PLN wynosi 4,3037 zł.

Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

 Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN 

 

Kurs dolara wobec polskiej waluty

W ciągu dzisiejszego dnia najmniej za jednego dolara płaciliśmy rano, kiedy kurs USD/PLN wynosił 4,17 zł. W godzinach wieczornych jednak znów kurs dolara powędrował w górę i w tym momencie za jednego dolara musimy zapłacić 4,2532 zł.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

 Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs funta do złotego

Kurs funta w stosunku do złotego (GBP/PLN) zyskiwał dzisiaj do godziny 16, kiedy osiągnął maksimum w okolicach 5,03 zł. Od tego momentu zaczął jednak osuwać się w dół i w tej chwili za jednego funta zapłacimy 4,9185 zł.

Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

 Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk