• Odbierz prezent
Kurs funta obronił opór. Sytuacja brytyjskiej waluty w parze z dolarem amerykańskim

Poziom 1,3200 to ważne miejsce dla kursu funta do dolara GBP/USD. W pierwszym kwartale tego roku powstało tutaj kilka ważnych szczytów, które są oporem wyższego rzędu.

Wiadomości rynkowe z mBank

Bieżący układ wykresu sugeruje, że podaż nadal ma ochotę na bronienie tego miejsca. Druga nieudana próba przełamania pomarańczowego obszaru z czwartku tworzy układ przypominający formację M. Niestety drugi szczyt jest niewiele wyżej niż pierwszy, co może budzić wątpliwość co do konsekwencji płynących z podwójnego szczytu.

Jednak przecena funta (GBP), jaka miała miejsce w piątek, potwierdza nastawienie posiadaczy krótkich pozycji.

Wsparcie to równa wartość 1,3000. Dopiero jej przełamanie otworzyłoby drogę do większej korekty lipcowych wzrostów.

W takim scenariuszu warto zwrócić uwagę na cenę 1,2650. Było to opór, który pozostał samotnie i czeka na możliwość wskazania, że nadaje się na wsparcie.

Zwolennicy zniesień Fibonacciego zwrócą szczególną uwagę na równość fal spadkowych, która będzie miała miejsce w tej przestrzeni. Kolejne wartości wynikające ze zniesienia kontratakującego, znajdują się niżej, więc w pierwszej kolejności popyt powinien wykazać się aktywnością na niebieskiej linii 1,2650.

Podsumowując, wąski zakres 1,3200-1,3000 tworzy ruch boczny. Wyższa wartość to opór wyższego rzędu, który może być początkiem większej przeceny funta. Odbicie od niebieskiego wsparcia 1,3000 to zaproszenie do kontynuacji obecnego trendu.

GBP obronił opór - 1

Wykres kursu funta względem dolara (GBP/USD)

Notowania: GBPUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPUSD/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk