Publikacja: -
Wydarzenie: -
Pilne
FxMag Partner

Kurs funta nurkuje pomimo dobrych odczytów

gbp
Z artykułu dowiesz się:
- Jak wypadły dzisiejsze dane z gospodarki brytyjskiej

Dzisiejsze dobre dane z Wielkiej Brytanii, dotyczące produkcji przemysłowej, nie pomogły funtowi, który walczy o utrzymanie silnego wsparcia na parze GBP/USD.  Spadki kursu po pozytywnych danych są sygnałem słabości brytyjskiej waluty.

 

W listopadzie produkcja przemysłowa w Wielkiej Brytanii rosła w tempie 2,0% r/r, choć oczekiwano dynamiki na poziomie 0,6%. W ujęciu miesięcznym wzrost wyniósł 2,1% (przy prognozie na poziomie 0,8%). Dane za październik zostały nieznacznie zrewidowane w górę.

 

Produkcja przemysłowa r/r

Kurs funta nurkuje pomimo dobrych odczytów 

 

Dane dotyczące przetwórstwa przemysłowego wskazały na wzrost o 1,2% r/r (prognoza = 0,4%) i 1,3% m/m (prognoza = 0,5%). W tym przypadku dane za październik zostały zrewidowane nieznacznie w dół.

 

Pomimo pozytywnego wydźwięku danych funt zaczął osłabiać się w stosunku do innych walut. Kurs GBP/USD w pierwszej reakcji rósł o około 10 pipsów, ale po chwili zawrócił i w ciągu kwadransa zniżkował o przeszło 50 pipsów. Po godzinie 11:00 kurs popularnego 'kabla' zszedł do strefy wsparcia, którą wyznaczają dołki z października 2016 roku. Jeśli kurs spadnie poniżej tej strefy (1,208), to zamelduje się na ponad 30-letnich minimach.

 

GBP/USD - M5

Kurs funta nurkuje pomimo dobrych odczytów

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij
Zarejestruj się, aby otrzymać pełen dostęp do zasobów portalu oraz 1 nr magazynu FXMAG za darmo!