• Odbierz prezent
kurs funta kurs dolara kurs euro kurs franka

Jak kształtują się kursy głównych walut w stosunku do złotego? Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka i funta we wtorek wieczorem?

 

Kurs euro do złotego

Kurs euro do złotego (EUR/PLN)  dzisiaj lekko zyskuje. Za jedno euro we wtorek płaciliśmy najmniej 4,5313 zł, a najwięcej 4,5761 zł. W tym momencie kurs EUR/PLN wynosi 4,5579 zł.

Wykres kursu euro do złotego

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN 

 

Kurs franka wobec złotówki

Kurs franka w stosunku do złotego (CHF/PLN) dzisiaj minimalnie się umacnia. W tym dniu najmniej za jednego franka płaciliśmy 4,2806 zł, a najwięcej 4,3229 zł. W tej chwili za franka musimy zapłacić 4,2959 zł.

Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN 

 

Kurs dolara do złotego

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) dzisiaj znów powędrował do góry. We wtorek najmniej za jednego dolara płaciliśmy 4,1124 zł, a najwięcej 4,1620 zł. W tej chwili kurs USD/PLN wynosi 4,1404 zł.

Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN 

 

Kurs funta wobec polskiej waluty

Kurs funta do złotego (GBP/PLN) też w dalszym ciągu zyskuje. Dzisiaj najmniej za jednego funta płaciliśmy 5,0617 zł, a najwięcej 5,1687 zł. W tym momencie za funta musimy zapłacić 5,1404 zł.

Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN 

 

Jeżeli chcesz sprawdzić, ile aktualnie złotych zapłacisz za wymianę swoich walut, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego. 

 

Czytaj także: NBP publikuje harmonogram dodruku złotego i walki z kryzysem

Narodowy Bank Polski opublikował harmonogram operacji otwartego rynku, które przeprowadzi w kwietniu. Jest to o tyle istotne, że obecnie trwa pierwszy w historii polskiego banku centralnego program luzowania ilościowego, który ma ochronić gospodarkę przed skutkami kryzysu spowodowanego pandemią koro.. Czytaj
NBP publikuje harmonogram dodruku złotego i walki z kryzysem

 

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk