• Odbierz prezent
Kurs funta może solidnie zjechać w dół - polski złoty z szansą na umocnienie! Zobacz prognozę walutową GBPPLN - ekspert walutowy

W zależności od perspektywy czasu, w jakiej spojrzymy na wykres GBPPLN otrzymamy różne wnioski. Długoterminowo widoczna jest konsolidacja trwająca niemal od początku roku. Skupiając się tylko na okresie powakacyjnym, to można po dołkach poprowadzić wzrostową linię trendu.

Wiadomości rynkowe z mBank

Sama konsolidacja ma dość nieregularny kształt, gdyż zarówno opór 5.48, jak i wsparcie 5.15 są samotne, czyli utworzone z pojedynczych punktów zwrotnych. Jeżeli jednak zawęzimy perspektywę do cen 5.40 i 5.23, to dominująca ilość świec zostanie zamknięta pomiędzy tymi dwiema wartościami.

Ostatnie dni to próba wyjścia powyżej oporu 5.40, co każdorazowo zostawia górny cień na dziennej świecy. Może to być sugestia, że cena GBPPLN ma zamiar powrócić do początku ostatniego impulsu wzrostowego. Miejsce to oznaczone jest na fioletowo.

Widać, że lokalnie popyt uaktywnia się w tym miejscu, wypychając cenę do góry. Dlatego też 5.32 jest najbliższym wsparciem dla kolejnych białych świec. Jeżeli podaż przełamałaby się poniżej tego miejsca, to do podejmowania kolejnych decyzji należy uwzględnić ww. 5.23.

Układ wstęg Bollingera, gdzie wszystkie linie skierowane są do góry, daje szanse na kontynuację krótkoterminowego trendu. O zmianie sentymenty należy pomyśleć w momencie przełamania fioletowego wsparcia.

PLN z szansą na umocnienie do GBP - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk