Advertisement
  • Odbierz prezent
kurs funta kurs dolara kurs euro kurs jena

Jak kształtują się kursy walut wieczorową porą na rynku Forex? Jak prezentują się główne waluty względem dolara amerykańskiego?

 

Kurs funta do dolara (GBP/USD)

W poniedziałek wieczorem największym wygranym wśród głównych walut jest funt, który zyskuje 0,68% względem dolara amerykańskiego. Kurs funta do dolara (GBP/USD) najmniej wynosił 1,2518 we wczesnych godzinach porannych, a najwięcej 1,2658 około godziny 18. Po godzinie 19 kurs GBP/USD wynosi 1,2649.

 Kurs funta do dolara GBP/USD

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

 

Kurs dolara do jena (USD/JPY)

Najsłabiej względem amerykańskiej waluty wypada dzisiaj jen. Kurs dolara do jena (USD/JPY)  najmniej wynosił 107,01 w godzinach nocnych, po czym wzrósł do poziomu 107,51, co stanowiło dzisiejsze maksimum. Po godzinie 19 kurs USD/JPY wynosi 107,28. Tym samym amerykańska waluta zyskuje 0,22% względem jena. Kursowi jena nie sprzyjały dane dotyczące słabszego od oczekiwań bilansu handlowego w czerwcu. Wyniósł on -268,8 mld wobec prognozy -35,8 mld.

 Wykres kursu dolara do jena USD/JPY

Wykres kursu dolara do jena USD/JPY

 

Czytaj także: Nikkei walczy o utrzymanie nad kreską, a kurs jena traci na wartości po słabszym od oczekiwań bilansie handlowym Japonii

Poznaliśmy dzisiaj najświeższe dane z gospodarki Japonii: Bilans handlowy za czerwiec: -268,8 mld (prognoza: -35,8 mld; poprzednio: -838,2 mld) Wartość eksportu (r/r): -26,2% (prognoza: -24,9%; poprzednio: -28,3%) Wartość importu (r/r): -14,4% (prognoza: -16,8%; poprzednio: -26,2%) Co to jest bi.. Czytaj
Nikkei walczy o utrzymanie nad kreską, a kurs jena traci na wartości po słabszym od oczekiwań bilansie handlowym Japonii

 

Kurs euro do dolara (EUR/USD)

W godzinach wieczornych kurs najpopularniejszej pary walutowej EUR/USD oscyluje wokół poprzedniego poziomu odniesienia. W tym momencie kurs euro do dolara (EUR/USD) wynosi 1,1438. Za jedno euro najwięcej płacono 1,1467 USD do południa, a najmniej 1,1402 USD przed godziną 16.

 Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

 

Dolar nowozelandzki (NZD), dolar australijski (AUD) i dolar kanadyjski (CAD) są dzisiaj notowane na lekkim plusie względem amerykańskiej waluty. Zachowanie poszczególnych głównych walut na tle dolara amerykańskiego przedstawia poniższy wykres.

Finviz.com 20 lipca

Źródło: Finviz.com

 

Notowania: GBPUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk