• Odbierz prezent
Kurs funta leci nawet do 4,95 złotego. Kursy walut euro, dolara, funta franka wieczorową porą

Zobaczmy szybko pod koniec dnia jakie wahania mieliśmy na głównych kursach waluto do polskiego złotego! Jak myśliecie, która z walut - dolar, euro, funt i frank w parze z polskim złotym odznaczyła sie największymi wahaniami dzisiaj? Będziecie zaskoczeni! Zobaczcie poniżej!

 

Kurs dolara do złotego USD/PLN

Kurs dolara w poniedziałkowy wieczór znalazł się na poziomie 3,808 złotego. Jest to o jeden grosz niżej niż dzisiaj z rana. Z ciekawostek - mieliśmy dzisiaj test poziomu 3,80. Kurs dolara spadł nawet na chwilę poniżej, jednak finalnie odbił się w górę i kończy dzień na wspomnianych prawie 3,81 złotych.

Wykres kursu dolara do złotego USDPLN na interwale H4
Wykres kursu dolara do złotego na interwale H4

Kurs euro do złotego EUR/PLN

Kurs euro stoi w miejscu przy 4,288 złotego. Jest to praktycznie identyczny kurs euro do tego z dzisiejszego poranka. Tutaj naprawdę nie dzieje się nic ciekawego.

Wykres kursu euro do złotego EURPLN na interwale H4
Wykres kursu euro do złotego na interwale H4

Kurs funta do złotego GBP/PLN

Kurs funta do złotego spadał dzisiaj przez większą część dnia, kończąc na poziomie 4,977 złotego. Jest to o dobry jeden grosz niżej niż o poranku. Dołek lokalny kursu funta zostanł wyznaczony na wysokości 4,9565 złotego. Jesteśmy poniżej średniej kroczącej na interwale H4, dlatego zakładamy dlasze spadki kursu funta GBP/PLN. Ale czy tak będzie? Wszystko okaże się już jutro, a bardzo dużo dowiemy się w środę po spotkaniu UE - UK. Czekamy z niecierpliwością.

Wykres kursu funta do złotego GBPPLN na interwale H4
Wykres kursu funta do złotego na interwale H4

Kurs franka do złotego CHF/PLN

Kurs franka szwajcarskiego nie wybija się z ogólnego sentymentu w parze z polskim złotym i również spada, kończąc dzień na poziomie  3,812 złotego.  Jest to o prawie jeden grosz niżej niż dzisiejszego poranka. W tym przypadku dołek został ustalony przez kurs franka na 3,806 złotego. Godne zauważenia jest perfekcyjne odbicie się kursu franka od linii średniej kroczącej, co może sugerować, że przy kolejnym spotkaniu z linią średniej kurs franka może odbić się od niej o dalej spadać. W najbliższych dniach sprawdzimy czy rzeczywiście taki scenariusz będzie miał miejsce!

Wykres kursu franka do złotego CHFPLN na interwale H4
Wykres kursu franka do złotego na interwale H4

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Julia Zagórska

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego i Akademii Górniczo-Hutniczej. Głównie zajmuje się analizą wpływu wydarzeń makroekonomicznych na sytuację na rynku. Aktywny trader Forex od 2013 roku. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk