• Odbierz prezent
Kurs funta (GBP/USD) ruszył do przodu. Jen JPY i dolar AUD też zyskują. Dolar USD wlecze się w ogonie

W piątek funt brytyjski odrabia straty względem dolara amerykańskiego. Jak kształtują się kursy głównych walut wieczorową porą?

 

W piątek dolar amerykański traci względem większości głównych walut. Kurs euro do dolara (EUR/USD)  jest notowany na lekkim plusie o 0,23% względem poprzedniego poziomu odniesienia. W tym momencie wynosi 1,1828. Kurs dolara do franka (USD/CHF) wynosi 0,9132. Tym samym dolar traci symboliczne 0,15% względem amerykańskiej waluty. Na końcu stawki znajdują się również dolar kanadyjski i dolar nowozelandzki. Funt, jen i dolar australijski natomiast dzisiaj najmocniej zyskują względem amerykańskiej waluty.

 Finviz.com 13 listopada

Źródło: Finviz.com

 

Kurs funta do dolara (GBP/USD)

W piątek funt odrabia wczorajsze mocne spadki. Za jednego funta najmniej płacono 1,3109 USD w godzinach nocnych. Po godzinie 19 kurs funta do dolara (GBP/USD) wynosi 1,3192, co stanowi dzisiejsze maksimum. Tym samym funt zyskuje 0,61% względem amerykańskiej waluty.

 Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

Wykres funta do dolara GBP/USD

 

Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD

W godzinach wieczornych dolar australijski zyskuje 0,55% względem dolara amerykańskiego. Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD) najmniej wynosił 0,7221 w godzinach nocnych. Po godzinie 19 kurs AUD/USD znajduje się w okolicach swego dzisiejszego maksimum i wynosi 0,7269.

 Wykres kursu dolara AUD do dolara USD

Wykres kursu dolara australijskiego do dolara amerykańskiego AUD/USD

 

Kurs dolara do jena (USD/JPY)

Jen również zyskuje względem dolara amerykańskiego. Kurs dolara do jena (USD/JPY) najwięcej wynosił 105,14 do południa, a najmniej 104,56 po godzinie 18. Po godzinie 19 kurs USD/JPY wynosi 104,62. Tym samym dolar traci 0,50% względem japońskiej waluty.

 Wykres kursu dolara do jena USD/JPY

Wykres dolara do jena USD/JPY

 

Co wpłynęło na kursy walut w piątek?

O godzinie 11 podano dane ze Strefy Euro. PKB w III kwartale wzrósł o 12,6% k/k, co było nieco słabszym wynikiem od prognozy wzrostu o 12,7%. W ujęciu rocznym spadek PKB wyniósł 4,4% wobec spodziewanego spadku o 4,3%.

O godzinie 14.30 napłynęły dane z amerykańskiej gospodarki. Wskaźnik cen dóbr produkcyjnych w październiku wzrósł o 0,3% m/m wobec prognozy wzrostu o 0,2%. W ujęciu rocznym wzrost wyniósł 0,5% wobec prognozy 0,4%. O godzinie 16 podano dane dotyczące nastrojów konsumentów Uniwersytetu Michigan w listopadzie, które wypadły słabiej od oczekiwań.

 

 

 

Notowania: GBPUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk