• Odbierz prezent
Kurs funta (GBP/USD) mocno w dół. Dolar mocno się trzyma. Co z euro i frankiem?

Dzisiejszy poniedziałek jest dniem wolnym w niektórych krajach, stąd też na rynek nie napłynęło zbyt wiele danych makroekonomicznych. Jak kształtują się kursy walut wieczorową porą?

 

O godzinie 7 napłynęły dane z Chin. Bilans handlowy w sierpniu wyniósł 58,93 mld USD wobec prognozy 50,50 mld USD. Poprzedni odczyt wynosił 62,33 mld USD. Dane z tak dużej gospodarki mogły być istotnym sygnałem dla pozostałych rynków.

O godzinie 8 podano dane dotyczące produkcji przemysłowej w Niemczech. W lipcu wzrost wyniósł 1,2% m/m, co było słabszym wynikiem od spodziewanego wzrostu o 4,7%.

O godzinie 9.30 napłynęły dane z rynku nieruchomości w Wielkiej Brytanii. Wskaźnik cen nieruchomości Halifax w lipcu wzrósł o 1,6% m/m wobec spodziewanego wzrostu o 1,5%. Indeks cen domów Halifax wzrósł o 5,2% rdr. Według poprzedniego odczytu wzrost wynosił 3,8%.

O godzinie 10 podano dane dotyczące nastrojów inwestorów w Strefie Euro. Wskaźnik ten we wrześniu wyniósł -8 pkt wobec spodziewanych -10,5 pkt.

W dzisiejszym dniu Stany Zjednoczone i Kanada mają dzień wolny ze względu na Święto Pracy.

 

Kurs euro do dolara (EUR/USD)

W poniedziałek w godzinach wieczornych kurs najpopularniejszej pary walutowej EUR/USD jest notowany na lekkim minusie o 0,15% względem poprzedniego poziomu odniesienia. Najwięcej za jedno euro płacono 1,1848 USD do południa, a najmniej 1,1812 USD po godzinie 12. Po godzinie 19 kurs euro do dolara  (EUR/USD) wynosi 1,1818.

 Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

 

Kurs funta do dolara (GBP/USD)

Największym przegranym poniedziałkowej sesji na rynku Forex jest funt brytyjski, który traci 0,84% względem dolara amerykańskiego. Za jednego funta najwięcej płacono 1,3259 USD nad ranem, a najmniej 1,3141 USD przed godziną 16. Po godzinie 19 kurs funta do dolara (GBP/USD) wynosi 1,3167.

 Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

 

Kurs dolara do franka (USD/CHF)

Drugie miejsce od końca zajmuje frank szwajcarski. Kurs dolara do franka (USD/CHF) najmniej wynosił 0,9121 do południa. Po godzinie 20 kurs USD/CHF wynosi 0,9166, co stanowi dzisiejsze maksimum. Tym samym dolar zyskuje 0,37% względem szwajcarskiej waluty.

 Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

 

Jen i dolar australijski bez większych zmian

Dolar nowozelandzki (NZD) traci 0,32% względem amerykańskiej waluty. Dolar kanadyjski traci 0,26% względem dolara amerykańskiego. Kursy jena (JPY) i dolara australijskiego (AUD) oscylują wokół poprzednich poziomów odniesienia względem amerykańskiej waluty.

Finviz.com

Źródło: Finviz.com

 

Notowania: GBPUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk