• Odbierz prezent
Kurs funta (GBP/USD) lekko zyskuje. Frank w cieniu dolara. Kursy walut na rynku Forex wieczorem

W czwartek najważniejsza była decyzja banku centralnego Szwajcarii dotycząca stóp procentowych. W godzinach popołudniowych napłynęły dane z amerykańskiego rynku pracy i rynku nieruchomości. Jak kształtują się kursy głównych walut wieczorową porą?

 

Kurs funta do dolara (GBP/USD)

W czwartek w godzinach wieczornych kurs funta do dolara (GBP/USD) jest notowany na lekkim plusie o 0,33% względem wczorajszego poziomu odniesienia. Najmniej za funta płacono 1,2691 USD w godzinach porannych, a najwięcej 1,2779 USD po godzinie 14. Po godzinie 19 kurs GBP/USD wynosi 1,2766.

 Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

 

Kurs dolara do franka (USD/CHF)

Frank dzisiaj lekko traci względem dolara. Kurs dolara do franka (USD/CHF) najmniej wynosił 0,9216 w godzinach nocnych, a najwięcej 0,9280 około godziny 17. Po godzinie 19 kurs dolara do franka wynosi 0,9227. Tym samym dolar zyskuje 0,24% względem szwajcarskiej waluty.

 Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

 

Kurs euro do dolara (EUR/USD) bez większych zmian

Kursy pozostałych głównych walut oscylują w okolicach wczorajszych poziomów odniesienia względem dolara amerykańskiego. Kurs euro do dolara (EUR/USD) w tym momencie wynosi 1,1675. Kurs dolara do jena (USD/JPY) wynosi 105,40. Dolar kanadyjski (CAD) zyskuje 0,27% względem amerykańskiej waluty. W tej chwili kurs dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego (USD/CAD) wynosi 1,3340.

 Finviz.com 24 września godz. 19

Źródło: Finviz.com

 

Co wpłynęło na kursy walut w czwartek?

O godzinie 9.30 ogłoszono decyzję banku centralnego Szwajcarii. Stopy procentowe pozostały na dotychczasowym ujemnym poziomie -0,75%, co było zgodne z prognozą.

O godzinie 10 poznaliśmy dane dotyczące nastrojów biznesowych w Niemczech we wrześniu, które wypadły nieco słabiej od oczekiwań.

O godzinie 14.30 tradycyjnie napłynęły czwartkowe dane z amerykańskiego rynku pracy, które wypadły gorzej niż się spodziewano. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła 12,58 mln wobec prognozy 12,3 mln. Liczba zadeklarowanych wstępnych bezrobotnych wyniosła 870 tys. wobec spodziewanych 840 tys.

O godzinie 16 poznaliśmy dane z amerykańskiego rynku nieruchomości. Sprzedaż nowych nieruchomości w sierpniu okazała się wyższa niż się spodziewano i wyniosła 1,011 mln wobec prognozy 895 tys. W sierpniu sprzedaż nowych domów wzrosła o 4,8% m/m wobec spodziewanego spadku o 0,1%.

Na nastroje na rynkach mogły mieć też wpływ przemówienie prezesa Banku Anglii oraz dalszy ciąg zeznań prezesa Fed o godzinie 16.

 

Notowania: GBPUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk