• Odbierz prezent
Kurs funta (GBP/USD) leci w dół. Euro i frank też tracą. Dolar USD najmocniejszą walutą

We wtorek najważniejsze były dane z rynku pracy w Wielkiej Brytanii. Jak kształtują się kursy walut wieczorową porą?

 

Kurs funta do dolara (GBP/USD)

We wtorek wieczorem dolar zyskuje względem wszystkich głównych walut. Najmocniej względem dolara amerykańskiego traci funt brytyjski. Najwięcej za jednego funta płacono 1,3069 USD w godzinach nocnych na początku sesji. Po godzinie 20 kurs funta do dolara (GBP/USD) wynosi 1,2931, co stanowi dzisiejsze minimum. Tym samym funt traci 1,05% względem amerykańskiej waluty.

 Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

 

Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD)

Drugie miejsce od końca zajmuje dolar australijski, który traci 0,78% względem amerykańskiej waluty. Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD) najwięcej wynosił 0,7209 w godzinach nocnych. Po godzinie 20  kurs AUD/USD wynosi 0,7152, co stanowi dzisiejsze minimum.

 Wykres kursu dolara AUD do dolara USD

Wykres kursu dolara australijskiego do dolara amerykańskiego AUD/USD

 

Kurs dolara do franka (USD/CHF)

Frank też dzisiaj traci względem amerykańskiej waluty. Kurs dolara do franka (USD/CHF) najmniej wynosił 0,9089 w godzinach nocnych. Po godzinie 20 kurs USD/CHF znajduje się w okolicach swego dzisiejszego maksimum i wynosi 0,9151. Tym samym dolar zyskuje 0,70% względem franka.

 Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

 

Kurs euro do dolara (EUR/USD)

Euro też dzisiaj traci względem amerykańskiej waluty. Po godzinie 20 kurs euro do dolara (EUR/USD) wynosi 1,1739, co stanowi spadek o 0,63%. Najwięcej za euro płacono 1,1815 USD w godzinach nocnych, a najmniej 1,1731 około godziny 19.

 Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

 

Jen, dolar CAD i dolar NZD bez większych zmian

W godzinach wieczornych kursy jena, dolara kanadyjskiego i dolara nowozelandzkiego oscylują w okolicach poprzednich poziomów odniesienia względem amerykańskiej waluty. Kurs dolara do jena (USD/JPY) obecnie wynosi 105,51, dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego (USD/CAD) 1,3139, a dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego 0,6644.

 Finviz.com 13 paźdz. godz. 20

Źródło: Finviz.com

 

Co wpłynęło na kursy walut we wtorek?

We wtorek na rynek napłynęły liczne dane makroekonomiczne. We wczesnych godzinach porannych podano dane z Chin. Bilans handlowy we wrześniu okazał się znacznie niższy od prognozy i wyniósł 37 mld USD wobec spodziewanych 58 mld USD.

O godzinie 8 poznaliśmy dane z rynku pracy w Wielkiej Brytanii. Średnie wynagrodzenia w sierpniu pozostały bez zmian. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych we wrześniu okazała się niższa niż się spodziewano i wyniosła 28 tys. wobec prognozy 78,8 tys. Podano również stopę bezrobocia za sierpień. Wyniosła ona 4,5% wobec prognozy 4,3%.

W tym samym czasie napłynęły również dane z Niemiec dotyczące inflacji. Wskaźnik CPI we wrześniu spadł o 0,2% m/m zgodnie z prognozą. W ujęciu rocznym spadek również wyniósł 0,2% zgodnie z oczekiwaniami.

O godzinie 11 podano dane dotyczące nastrojów ekonomicznych. Indeks ZEW bieżących warunków gospodarczych w Niemczech w październiku wyniósł -59,5 pkt wobec prognozy -60 pkt. Nastrój ekonomiczny ZEW w Niemczech w październiku wyniósł 56,1 pkt wobec spodziewanych 73 pkt. Indeks ZEW w całej Strefie Euro również wypadł słabiej niż się spodziewano i wyniósł 52,3 pkt wobec prognozy 72 pkt.

O godzinie 14.30 napłynęły dane z USA dotyczące inflacji. Wskaźnik CPI we wrześniu wzrósł o 0,2% m/m zgodnie z oczekiwaniami. Bazowy wskaźnik CPI też wzrósł o 0,2% m/m, co również było zgodne z prognozą. W ujęciu rocznym wskaźnik CPI wyniósł 1,4% zgodnie z prognozą. Bazowy wskaźnik CPI wyniósł natomiast 1,7% wobec prognozy 1,8%.

Notowania: GBPUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk