We wtorek najważniejsze były dane z rynku pracy w Wielkiej Brytanii. Jak kształtują się kursy walut wieczorową porą?
We wtorek wieczorem dolar zyskuje względem wszystkich głównych walut. Najmocniej względem dolara amerykańskiego traci funt brytyjski. Najwięcej za jednego funta płacono 1,3069 USD w godzinach nocnych na początku sesji. Po godzinie 20 kurs funta do dolara (GBP/USD) wynosi 1,2931, co stanowi dzisiejsze minimum. Tym samym funt traci 1,05% względem amerykańskiej waluty.
Wykres kursu funta do dolara GBP/USD
Drugie miejsce od końca zajmuje dolar australijski, który traci 0,78% względem amerykańskiej waluty. Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD) najwięcej wynosił 0,7209 w godzinach nocnych. Po godzinie 20 kurs AUD/USD wynosi 0,7152, co stanowi dzisiejsze minimum.
Wykres kursu dolara australijskiego do dolara amerykańskiego AUD/USD
Frank też dzisiaj traci względem amerykańskiej waluty. Kurs dolara do franka (USD/CHF) najmniej wynosił 0,9089 w godzinach nocnych. Po godzinie 20 kurs USD/CHF znajduje się w okolicach swego dzisiejszego maksimum i wynosi 0,9151. Tym samym dolar zyskuje 0,70% względem franka.
Wykres kursu dolara do franka USD/CHF
Euro też dzisiaj traci względem amerykańskiej waluty. Po godzinie 20 kurs euro do dolara (EUR/USD) wynosi 1,1739, co stanowi spadek o 0,63%. Najwięcej za euro płacono 1,1815 USD w godzinach nocnych, a najmniej 1,1731 około godziny 19.
Wykres kursu euro do dolara EUR/USD
W godzinach wieczornych kursy jena, dolara kanadyjskiego i dolara nowozelandzkiego oscylują w okolicach poprzednich poziomów odniesienia względem amerykańskiej waluty. Kurs dolara do jena (USD/JPY) obecnie wynosi 105,51, dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego (USD/CAD) 1,3139, a dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego 0,6644.
Źródło: Finviz.com
We wtorek na rynek napłynęły liczne dane makroekonomiczne. We wczesnych godzinach porannych podano dane z Chin. Bilans handlowy we wrześniu okazał się znacznie niższy od prognozy i wyniósł 37 mld USD wobec spodziewanych 58 mld USD.
O godzinie 8 poznaliśmy dane z rynku pracy w Wielkiej Brytanii. Średnie wynagrodzenia w sierpniu pozostały bez zmian. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych we wrześniu okazała się niższa niż się spodziewano i wyniosła 28 tys. wobec prognozy 78,8 tys. Podano również stopę bezrobocia za sierpień. Wyniosła ona 4,5% wobec prognozy 4,3%.
W tym samym czasie napłynęły również dane z Niemiec dotyczące inflacji. Wskaźnik CPI we wrześniu spadł o 0,2% m/m zgodnie z prognozą. W ujęciu rocznym spadek również wyniósł 0,2% zgodnie z oczekiwaniami.
O godzinie 11 podano dane dotyczące nastrojów ekonomicznych. Indeks ZEW bieżących warunków gospodarczych w Niemczech w październiku wyniósł -59,5 pkt wobec prognozy -60 pkt. Nastrój ekonomiczny ZEW w Niemczech w październiku wyniósł 56,1 pkt wobec spodziewanych 73 pkt. Indeks ZEW w całej Strefie Euro również wypadł słabiej niż się spodziewano i wyniósł 52,3 pkt wobec prognozy 72 pkt.
O godzinie 14.30 napłynęły dane z USA dotyczące inflacji. Wskaźnik CPI we wrześniu wzrósł o 0,2% m/m zgodnie z oczekiwaniami. Bazowy wskaźnik CPI też wzrósł o 0,2% m/m, co również było zgodne z prognozą. W ujęciu rocznym wskaźnik CPI wyniósł 1,4% zgodnie z prognozą. Bazowy wskaźnik CPI wyniósł natomiast 1,7% wobec prognozy 1,8%.