• Odbierz prezent
Kurs funta (GBP/PLN) wystrzelił w górę! Ile złotych kosztują euro, frank, dolar i korona czeska? Kursy walut na rynku Forex 10 maja

W poniedziałek polski złoty (PLN) osłabia się względem pozostałych walut. Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka, funta i koronę czeską w godzinach popołudniowych?

 

Kurs funta do polskiego złotego (GBP/PLN)

W poniedziałek wśród głównych walut wyróżnia się funt brytyjski (GBP), który mocno zyskuje względem polskiego złotego (PLN). Po godzinie 16 kurs funta do złotego (GBP/PLN) wynosi 5,3009 zł, co stanowi wzrost o 1,12% względem piątkowego poziomu zamknięcia. Za jednego funta najmniej płacono 5,2359 zł w godzinach nocnych, a najwięcej 5,3111 zł przed godziną 14.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Kurs franka do złotego (CHF/PLN)

Pozostałe waluty też umacniają się względem polskiego złotego, jednak nie są to duże wzrosty. Po godzinie 16 kurs franka do złotego (CHF/PLN) jest notowany na plusie o 0,31% względem poprzedniego poziomu odniesienia i wynosi 4,1690 zł. Frank najmniej kosztował 4,1518 zł nad ranem, a najwięcej 4,1805 zł przed godziną 14.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs euro względem polskiej waluty (EUR/PLN)

Euro też dzisiaj lekko zyskuje. Za jedno euro najmniej płacono 4,5502 zł w godzinach porannych, a najwięcej 4,5767 zł przed godziną 16. Po godzinie 16 kurs euro do złotego (EUR/PLN) wynosi 4,5635 zł, co stanowi wzrost o 0,19% względem poprzedniego poziomu odniesienia.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs dolara do złotego (USD/PLN)

Po godzinie 16 kurs dolara do złotego (USD/PLN) jest notowany na symbolicznym plusie o 0,12% względem piątkowego poziomu zamknięcia i wynosi 3,7482 zł. Dolar najmniej kosztował 3,7390 zł w godzinach nocnych, a najwięcej 3,7645 zł przed godziną 14.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs korony czeskiej względem polskiego złotego (CZK/PLN)

Warto wspomnieć także o koronie czeskiej, która również zyskuje względem polskiej waluty. W dniu dzisiejszym korona czeska najmniej kosztowała 0,1773 zł, a najwięcej 0,1788 zł. Po godzinie 16 kurs korony czeskiej do polskiego złotego (CZK/PLN) wynosi 0,1784 zł, co stanowi wzrost o 0,36% względem poprzedniego poziomu odniesienia.

Wykres kursu korony czeskiej do złotego CZK/PLN

Wykres kursu korony czeskiej do polskiego złotego CZK/PLN

 

Jeżeli chcesz wymienić swoje funty, franki lub korony - koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego.

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk