• Odbierz prezent
Kurs funta (GBP/PLN) wystrzelił! Dolar (USD) i euro (EUR) też zyskują. Kurs polskiego złotego (PLN) spada

Polski złoty nadal traci względem głównych walut. Jak kształtują się kursy walut w czwartek południu? Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, funta i franka?

 

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

Główne waluty nadal umacniają się względem polskiego złotego. Wśród nich najbardziej zyskuje dzisiaj funt brytyjski. Za jednego funta najmniej płacono 5,2522 zł w godzinach nocnych. Po godzinie 16 kurs funta do złotego (GBP/PLN) znajduje się na swym dzisiejszym maksimum i wynosi 5,2968 zł, co stanowi wzrost o 0,83% względem wczorajszego poziomu zamknięcia.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Kurs dolara względem polskiej waluty (USD/PLN)

Kurs dolara też pnie się w górę względem polskiej waluty. Dolar najmniej kosztował 3,7646 zł w godzinach nocnych. Po godzinie 16 kurs dolara do złotego (USD/PLN) jest notowany na swym dzisiejszym maksimum i wynosi 3,7888 zł. Stanowi to wzrost o 0,62% względem poprzedniego poziomu odniesienia.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs euro do złotego (EUR/PLN)

W tym tygodniu powoli, ale systematycznie euro zyskuje względem polskiej waluty. Tak jest również dzisiaj. Po godzinie 16 kurs euro do złotego (EUR/PLN) wynosi 4,5570 zł, co stanowi wzrost o 0,32% względem wczorajszego poziomu zamknięcia. Za jedno euro najmniej płacono 4,5424 zł w godzinach nocnych, a najwięcej 4,5597 zł przed godziną 16.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs franka wobec polskiej waluty (CHF/PLN)

Kurs franka do złotego (CHF/PLN) oscyluje w okolicach wczorajszego poziomu zamknięcia i wynosi 4,0945 zł. Frank najwięcej kosztował 4,1046 zł we wczesnych godzinach porannych, a najmniej 4,0829 zł około południa.

Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Jeżeli chcesz wymienić swoje funty, dolary, franki lub inne waluty - koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego.

 

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk