• Odbierz prezent
Kurs funta (GBP/PLN) w górę! Ile złotych zapłacimy za euro, dolara i franka? Kursy walut wieczorową porą

W czwartek na rynku walutowym Forex wyróżnia się funt brytyjski, którego kurs pnie się w górę względem polskiej waluty. Jak kształtują się kursy walut wieczorową porą? Ile zapłacimy za euro, dolara, franka i funta?

 

O godzinie 10 poznaliśmy dane z polskiej gospodarki. Produkcja przemysłowa w styczniu wypadła lepiej od oczekiwań. W ujęciu rocznym wzrost wyniósł 0,7% wobec prognozy wzrostu o 0,5%. Wskaźnik cen dóbr produkcyjnych PPI w styczniu wzrósł o 0,7% r/r wobec spodziewanego wzrostu o 0,5%.

O godzinie 14.30 napłynął pakiet danych z USA. Dane z rynku pracy wypadły gorzej niż się spodziewano. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła 4,494 mln wobec prognozy 4,413 mln. Liczba zadeklarowanych wstępnych bezrobotnych wyniosła 861 tys. wobec spodziewanych 765 tys. W tym samym czasie podano dane z amerykańskiego rynku nieruchomości. Liczba pozwoleń na budowę domów w styczniu okazała się wyższa niż się spodziewano (1,881 mln wobec prognozy 1,678 mln), natomiast dane dotyczące rozpoczętych budów domów wypadły słabiej od oczekiwań. Wskaźnik przemysłowy wg Fed z Filadelfii wypadł lepiej niż się spodziewano i wyniósł 23,1 pkt wobec prognozy 20 pkt.

 

Kurs funta do polskiego złotego (GBP/PLN)

Wśród głównych walut wyróżnia się dzisiaj funt brytyjski (GBP), który umacnia się względem polskiego złotego. Za funta najmniej płacono 5,1619 PLN w godzinach porannych. Po godzinie 19 kurs funta do złotego (GBP/PLN) wynosi 5,1942 PLN, co stanowi dzisiejsze maksimum. Jest to wzrost o 0,49% względem wczorajszego poziomu zamknięcia.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Kurs euro do złotego (EUR/PLN)

Po godzinie 19 kurs euro do złotego (EUR/PLN) oscyluje w okolicach wczorajszego poziomu zamknięcia i wynosi 4,4935 PLN. Największa zmienność na kursie EUR/PLN panowała między godziną 8 a 10, kiedy za jedno euro najwięcej płacono 4,4970 PLN, a najmniej 4,4785 PLN.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs franka względem polskiej waluty (CHF/PLN)

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku franka szwajcarskiego. Po godzinie 19 kurs franka do złotego (CHF/PLN) również oscyluje w okolicach poprzedniego poziomu odniesienia. W tym momencie wynosi 4,1492 PLN. Największa zmienność na kursie CHF/PLN panowała w godzinach porannych, kiedy frank najwięcej kosztował 4,1543 PLN, a najmniej 4,1360 PLN.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs dolara do złotego (USD/PLN)

Dolar amerykański dzisiaj traci względem złotówki. Najwięcej za dolara płacono 3,7354 PLN po godzinie 8, a najmniej 3,7115 PLN przed godziną 14. Po godzinie 19 kurs dolara do złotego (USD/PLN) jest notowany na minusie o 0,27% względem poprzedniego poziomu odniesienia i wynosi 3,7191 PLN.

Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

 

Jeżeli chcesz wymienić swoje funty, dolary lub franki - koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego.

 

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk