• Odbierz prezent
Kurs funta (GBP/PLN) w górę! Ile złotych kosztują euro, frank, dolar i korona czeska? Kursy walut na rynku Forex 5 maja

5 maja polski złoty osłabia się względem pozostałych walut. Jak kształtują się kursy walut wieczorową porą? Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka, funta i koronę czeską?

 

W środę o godzinie 17.30 ogłoszono decyzję RPP w sprawie stóp procentowych. Pozostały one na niezmienionym poziomie 0,10%.

 

Kurs funta do polskiego złotego (GBP/PLN)

W środę złoty osłabia się względem pozostałych walut. Najmocniej zyskuje funt brytyjski. Po godzinie 19 kurs funta do złotego (GBP/PLN) wynosi 5,2968 zł, co stanowi wzrost o 0,55% względem wczorajszego poziomu zamknięcia. Za jednego funta najmniej płacono 5,2635 zł w godzinach nocnych, a najwięcej 5,3102 zł po godzinie 16.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

Kurs dolara do złotego (USD/PLN)

Dolar amerykański też umacnia się wobec złotego. Po godzinie 19 kurs dolara do złotego (USD/PLN) wynosi 3,8103 zł, co stanowi wzrost o 0,44% względem poprzedniego poziomu odniesienia. Dolar najmniej kosztował 3,7855 zł we wczesnych godzinach porannych, a najwięcej 3,8214 zł około godziny 16.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

Kurs franka względem polskiej waluty (CHF/PLN)

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku franka szwajcarskiego. Po godzinie 19 kurs franka do złotego (CHF/PLN) jest notowany na plusie o 0,40% względem poprzedniego poziomu odniesienia i wynosi 4,1693 zł. Za franka najmniej płacono 4,1468 zł we wczesnych godzinach porannych, a najwięcej 4,1833 zł około godziny 16.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

Kurs euro wobec złotówki (EUR/PLN)

Euro lekko umacnia się względem polskiej waluty. Za jedno euro najmniej płacono 4,5524 zł we wczesnych godzinach porannych, a najwięcej 4,5837 zł po godzinie 16. Po godzinie 19 kurs euro do złotego (EUR/PLN) jest notowany na plusie o 0,28% względem poprzedniego poziomu odniesienia. W tym momencie euro kosztuje 4,5695 zł.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

Kurs korony czeskiej do złotego (CZK/PLN)

Warto wspomnieć też o koronie czeskiej, która również zyskuje względem polskiej waluty. Po godzinie 19 korona czeska kosztuje 0,1771 zł, co stanowi wzrost o 0,44% względem poprzedniego poziomu odniesienia. Za koronę czeską najmniej płacono 0,1760 zł we wczesnych godzinach porannych, a najwięcej 0,1776 zł około godziny 17.

Wykres kursu korony czeskiej do złotego CZK/PLN

Wykres kursu korony czeskiej do polskiego złotego CZK/PLN

 

Jeżeli chcesz wymienić swoje funty, franki lub korony - koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego.

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk