• Odbierz prezent
kurs funta kurs euro kurs dolara kurs franka kurs złotego

Polski złoty dzisiaj ulega silnemu umocnieniu względem głównych walut. Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka i funta we wtorek po południu?

 

Kurs euro do złotego (EUR/PLN)

Euro dzisiaj mocno traci względem złotego. Jeszcze w godzinach nocnych za jedno euro płacono 4,5026 zł, ale kurs euro do złotego (EUR/PLN) systematycznie dzisiaj spada przez cały dzień. Po godzinie 16.30 kurs EUR/PLN wynosi 4,4380 zł, co stanowi dzisiejsze minimum. Tym samym euro traci 1,39% wobec złotego.

Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN 

 

Kurs franka wobec złotówki (CHF/PLN)

Jeszcze mocniej spada kurs franka względem złotego. W godzinach nocnych frank kosztował 4,2533 zł. Po godzinie 16.30 kurs franka do złotego (CHF/PLN) znajduje się na dzisiejszym minimum i wynosi 4,1819 zł. Tym samym kurs franka traci w tym momencie 1,61% względem polskiej waluty.

Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN 

 

Kurs dolara względem polskiej waluty (USD/PLN)

Największym przegranym dzisiaj jednak jest dolar. Za jednego dolara jeszcze w godzinach nocnych płacono 4,1328 zł. Po godzinie 16.30 kurs dolara do złotego (USD/PLN) wynosi 4,0429 zł, co stanowi spadek o 2,14% względem wczorajszego poziomu zamknięcia na rynku walutowym Forex. W tym momencie kurs USD/PLN również znajduje się na swym dzisiejszym minimum.

Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN 

 

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

Kurs funta do złotego (GBP/PLN) też poszedł w ślady pozostałych głównych walut i traci 0,9% względem złotego. Najwięcej za jednego funta dzisiaj płacono 5,0447 w godzinach nocnych, a najmniej 4,9873 o godzinie 16. Po godzinie 16.30 kurs GBP/PLN wynosi 4,9908 zł.

Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Co wpływa na kursy walut?

Od godziny 8 napływały dane ze Szwajcarii i Niemiec. Bilans handlowy Szwajcarii w kwietniu wyniósł 4,043 mld wobec poprzedniego odczytu 3,962 mld. Poziom zatrudnienia w I kwartale wyniósł 5,102 mln wobec poprzedniego odczytu 5,13 mln. Wskaźnik klimatu konsumpcyjnego Gfk w Niemczech wyniósł -18,9 pkt wobec prognozy -18,3 pkt.

Czytaj także: Kurs euro do dolara (EUR/USD) rośnie po danych ze Strefy Euro: Szwajcaria rynek pracy i bilans handlowy, Niemcy klimat biznesowy GfK

Napłynęły do nas ciekawe dane dotyczące niemieckiej i szwajcarskiej gospodarki: Poziom zatrudnienia w Szwajcarii za 1 kwartał: 5,102 mln (poprzednio 5,130 mln) Bilans handlowy Szwajcarii za kwiecień: 4,043 mld (poprzednio 4,02 mld) Klimat konsumpcyjny GfK w Niemczech na czerwiec: -18,9 (prognoza:.. Czytaj
Kurs euro do dolara (EUR/USD) rośnie po danych ze Strefy Euro: Szwajcaria rynek pracy i bilans handlowy, Niemcy klimat biznesowy GfK

O godzinie 10 poznaliśmy dane dotyczące kwietniowej stopy bezrobocia w Polsce. Okazała się ona nieco wyższa od szacunków i wyniosła 5,8% wobec prognozowanych 5,7%.

O godzinie 15 napłynęły nieco lepsze od oczekiwań dane z USA dotyczące cen nieruchomości w marcu. O godzinie 16 poznaliśmy kolejne dane z rynku nieruchomości w USA.  Sprzedaż nowych domów w kwietniu wzrosła o 0,6% m/m wobec spodziewanego spadku o 21,9%. Sprzedaż nowych nieruchomości w kwietniu wyniosła 623 tys. wobec spodziewanych 490 tys. O tej samej godzinie podano też majowy wskaźnik zaufania konsumentów wg Conference Board, który okazał się nieco niższy od oczekiwań i wyniósł 86,6 pkt wobec prognozy 88 pkt. O godzinie 16.30 opublikowano majowy wskaźnik aktywności wytwórczej Dallas Fed, który wyniósł -49,2 pkt wobec poprzedniego odczytu -74 pkt.

Na nastroje na rynkach mogło wpłynąć też przemówienie Philipa Lane’a z EBC o godzinie 14.45. Na godzinę 19 planowane jest natomiast przemówienie członka FOMC – Neela Kashkariego.

 

Jeżeli chcesz sprawdzić, ile aktualnie złotych zapłacisz za wymianę swoich walut, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk