• Odbierz prezent
kurs funta kurs euro kurs dolara kurs franka kurs złotego

W godzinach popołudniowych euro, frank i dolar lekko zyskują względem złotego. Kurs funta natomiast spada względem polskiej waluty. Ile złotych kosztują główne waluty w piątek po południu?

 

Kurs funta do polskiego złotego (GBP/PLN)

W piątek kurs funta traci względem złotego. Za jednego funta najwięcej płacono 4,9422 zł około godziny 14. Po godzinie 17 kurs funta do złotego (GBP/PLN) znajduje się na swym dzisiejszym minimum. W tym momencie funt kosztuje 4,9062 zł, co stanowi spadek o 0,55%.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Dzisiaj istotna była informacja, że program skupu aktywów EBC nie będzie ograniczony do strefy euro. Według analityków, ze względu na to, że Wielka Brytania opuszcza UE, Polska ma szansę stać się największym beneficjentem tego programu.

 

Kurs euro względem złotówki (EUR/PLN)

W godzinach popołudniowych euro lekko zyskuje względem złotego. Po godzinie 17 kurs euro do złotego (EUR/PLN) wynosi 4,4610 zł, co stanowi symboliczny wzrost o 0,15%. Najmniej za jedno euro płacono 4,4511 zł do południa, a najwięcej 4,4741 przez godziną 16.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs dolara wobec polskiej waluty (USD/PLN)

Dolar też jest dzisiaj notowany na lekkim plusie względem złotego. Najmniej za  dolara płacono 3,9645 zł do południa, a najwięcej 3,9906 zł około godziny 16. Po godzinie 17 kurs dolara do złotego (USD/PLN) wynosi  3,9830 zł, co stanowi wzrost o 0,29%.

Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN 

 

Kurs franka do złotego (CHF/PLN)

W godzinach popołudniowych również frank umacnia się względem złotego. Kurs franka do złotego (CHF/PLN) najmniej wynosił 4,1824 w godzinach nocnych, a najwięcej 4,2968 przed godziną 16. Po godzinie 17 kurs CHF/PLN wynosi  4,2004 zł, co stanowi wzrost o 0,36%

Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Jeżeli chcesz sprawdzić, ile aktualnie złotych zapłacisz za wymianę swoich walut, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk