• Sklep
  • Odbierz prezent
Kurs funta GBPPLN po 5 złotych to kwestia godzin

Okrągły poziom 5 PLN za 1 GBP podbija emocje przed dzisiejszym wieczornym głosowaniem w Izbie Gmin. Ostatni raz kurs pary GBPPLN był na poziomie 5,00 w maju 2017 roku. Od tego czasu notowania funta względem złotego zawędrowały w okolice 4,60zł, czyli do najniższego poziomu od października 2016 roku.

Było to w sierpniu 2017 roku i w zasadzie od tego czasu notowania pary GBPPLN pozostają w konsolidacji, czyli trendzie bocznym ograniczonym przez poziomy 4,70 oraz 4,98. I tak w tym czasie funt drożał i taniał o około 5-6 proc. siedmiokrotnie.

Chcesz zarabiać na swoich analizach, ideach, komentarzach? 

SPRAWDŹOstatnie tygodnie przynoszą kolejną aprecjację brytyjskiej waluty wynoszącą prawie 5,5 proc. Niemniej jednak w tym czasie funt nie tylko zyskał do złotego, ale także do euro czy dolara amerykańskiego.

Dziś kolejny sądny dzień dla notowań brytyjskiej waluty z szansą na przekroczenie 5 złotych za funta. Na takie szanse wskazuje oczekiwana zmienność z rynku opcji, na którym to inwestorzy “zakładają” się m.in. o to, jaki zakres wahań w danym czasie będzie mieć miejsce.
FXMAG forex kurs funta gbppln po 5 złotych to kwestia godzin gbppln british pound to polish zloty funt kurs funta analiza techniczna 1

Oczekiwany zakres wahań dla kursu GBPPLN na podstawie rynku opcji. Wyliczenia własne

Z punktu widzenia wykresu pokonanie wierzchołków przy 4,98 mogłoby otwierać drogę do 5,03. Z kolei w drugą stronę powrót pod 4,94 mógłby stworzyć przestrzeń do korekty ostatniej zwyżki GBP do 4,87 PLN.

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Daniel Kostecki

Główny Analityk Conotoxia Ltd. Absolwent ekonomii na Uniwersytecie Szczecińskim. Z rynkami finansowymi związany prywatnie od 2007 roku, a zawodowo od 2010. Laureat statuetki FxCuffs w kategorii Blog Roku oraz Osobowość Roku. Autor niezliczonej ilości komentarzy i analiz dotyczących sytuacji na rynkach finansowych oraz gość ogólnopolskich stacji telewizyjnych, prasy oraz radia.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk