Advertisement
  • Odbierz prezent
Kurs funta (GBP/PLN) na minusie. Kursy euro, franka i dolara rosną względem złotego

Jak kształtują się kursy walut w czwartek po południu na rynku Forex? Jak prezentuje się polski złoty na tle euro, franka, dolara i funta?

 

Kurs euro do złotego (EUR/PLN)

Kurs euro rośnie dzisiaj względem polskiego złotego. Najmniej za euro płacono 4,4465 zł w godzinach nocnych, a najwięcej 4,4794 zł w godzinach popołudniowych. Po godzinie 18 kurs euro do złotego (EUR/PLN) znajduje się w okolicach dzisiejszego maksimum i wynosi 4,4762 zł. W tym momencie euro zyskuje 0,57% względem polskiej waluty.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs dolara wobec złotówki (USD/PLN)

Kurs dolara też dzisiaj zyskuje względem złotego. Dolar najmniej kosztował 3,9077 zł w godzinach nocnych, a najwięcej 3,9504 zł po godzinie 14. Po godzinie 18 kurs dolara do złotego (USD/PLN) wynosi 3,9348 zł, co stanowi wzrost o 0,57%.

Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN 

 

Kurs franka względem polskiej waluty (CHF/PLN)

Najmocniej względem złotego rośnie dzisiaj kurs franka. Za jednego franka najmniej płacono 4,1407 zł we wczesnych godzinach porannych. W tym momencie kurs franka do złotego (CHF/PLN) wynosi 4,1936 zł, co jak do tej pory stanowi dzisiejsze maksimum. Tym samym kurs franka do złotego zyskuje 1,18%.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN 

 

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

Funt natomiast jest dzisiaj notowany na minusie względem polskiej waluty. Za jednego funta najwięcej płacono 4,9964 zł, a najmniej 4,9644 zł. Po godzinie 18 kurs funta do złotego (GBP/PLN) wynosi 4,9691 zł, co stanowi spadek o 0,36%.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN 

 

Co wpływało na kursy walut?

Jeszcze w godzinach nocnych napłynęły dane z Wielkiej Brytanii. W maju bilans cen nieruchomości wg RICS wyniósł -32% wobec prognozy -24%.

W godzinach porannych napłynęło nieco danych ze Strefy Euro. W I kwartale pozarolnicza lista płac we Francji uległa obniżeniu o 2% k/k wobec prognozy obniżki o 2,3%. W kwietniu produkcja przemysłowa we Włoszech spadła o 19,1% wobec spodziewanego spadku o 24%.

O godzinie 12 odbyło się spotkanie Eurogrupy, które również mogło wpływać na nastroje na rynkach.

O godzinie 14.30 napłynęły dane z USA. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych okazała się wyższa od oczekiwań i wyniosła 20,929 mln wobec spodziewanych 20 mln. Liczba zadeklarowanych wstępnych bezrobotnych natomiast okazała się niższa od prognozy i wyniosła 1,542 mln wobec spodziewanych 1,55 mln. Wskaźnik cen dóbr produkcyjnych PPI w maju wzrósł o 0,4% m/m wobec prognozy 0,1%. Bazowy wskaźnik PPI w maju spadł o 0,1% m/m zgodnie z prognozą.

 

Jeżeli chcesz sprawdzić, ile aktualnie złotych zapłacisz za wymianę swoich walut, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

 

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk