• Odbierz prezent
kurs funta kurs dolara kurs złotego kurs franka kurs euro

Jak kształtują kursy walut na rynku Forex w piątek po południu? Ile złotych zapłacimy za euro, franka, dolara i funta?

 

Kurs funta wobec polskiego złotego (GBP/PLN)

Kurs funta dzisiaj spada względem polskiego złotego. Za jednego funta najwięcej płacono 4,95 zł we wczesnych godzinach porannych. Po godzinie 16 kurs funta do złotego (GBP/PLN) wynosi 4,9088 zł, co stanowi dzisiejsze minimum. W tym momencie amerykańska waluta traci 0,76% wobec złotego.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

 

Kurs dolara względem złotówki (USD/PLN)

Dolar też dzisiaj traci względem polskiej waluty. Za dolara najwięcej płacono 3,9410 zł o godzinie 8 rano. Po godzinie 16 kurs dolara do złotego (USD/PLN) wynosi 3,9162 zł, co stanowi spadek o 0,61%.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

 

Kurs euro względem polskiej waluty (EUR/PLN)

Po godzinie 16 kurs euro do złotego (EUR/PLN) oscyluje wokół wczorajszego poziomu zamknięcia, tracąc symboliczne 0,07%. W tym momencie euro kosztuje 4,4807 zł. Najwięcej za euro płacono 4,4854 zł we wczesnych godzinach porannych, a najmniej 4,4769 zł po godzinie 8.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

 

Kurs franka do złotego (CHF/PLN)

W godzinach popołudniowych kurs franka do złotego (CHF/PLN) też jest notowany w okolicach wczorajszego poziomu odniesienia. Frank najmniej kosztował 4,1605 zł do południa, a najwięcej 4,1745 zł przed godziną 16. Po godzinie 16 kurs CHF/PLN wynosi 4,1683 zł.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

 

Co wpłynęło na kursy walut w piątek?

O godzinie 10 podano dane z polskiej gospodarki. W czerwcu płace w sektorze korporacyjnym wzrosły o 3,6% r/r wobec prognozowanego wzrostu o 1,5%. Spadek zatrudnienia w czerwcu wyniósł 3,3% r/r, co było lepszym wynikiem od spodziewanego spadku o 3,9%.

O godzinie 11 napłynęły dane ze Strefy Euro dotyczące inflacji. Wskaźnik CPI w czerwcu wzrósł o 0,3% m/m zgodnie z prognozą. W ujęciu rocznym wyniósł 0,3%, co również było zgodne z oczekiwaniami.

O godzinie 14.30 poznaliśmy dane z USA. Liczba zezwoleń na budowę w czerwcu wyniosła 1,241 mln wobec prognozy 1,29 mln. Liczba rozpoczętych budów domów w czerwcu natomiast okazała się wyższa od oczekiwań i wyniosła 1,186 mln wobec spodziewanych 1,169 mln. O godzinie 16 napłynęły dane dotyczące nastrojów konsumentów Uniwersytetu Michigan, które wypadły słabiej od oczekiwań.

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk