• Odbierz prezent
Kurs funta (GBP/PLN) mocno w dół. Polski złoty zyskuje. Kursy euro (EUR/PLN), franka (CHF/PLN) i dolara (USD/PLN) w poniedziałek po południu

W poniedziałek polski złoty (PLN) umacnia się względem funta brytyjskiego (GBP). Ile złotych zapłacimy za euro (EUR), franka (CHF), dolara (USD) i funta (GBP) w godzinach popołudniowych?

 

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

W poniedziałek polski złoty najlepiej prezentuje się na tle brytyjskiej waluty. Funt dzisiaj mocno traci względem złotówki. Najwięcej za funta płacono 5,0977 zł w godzinach nocnych. Po godzinie 16 kurs funta do złotego (GBP/PLN) znajduje się na swym dzisiejszym minimum i wynosi 5,0250 zł. Stanowi to spadek o 1,40% względem poprzedniego poziomu odniesienia.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Kurs dolara wobec polskiej waluty (USD/PLN)

Dolar też dzisiaj traci względem polskiej waluty. Po godzinie 16 kurs dolara do złotego (USD/PLN) wynosi 3,7081 zł, co stanowi spadek o 0,71%. Za dolara najwięcej płacono 3,7293 zł w godzinach nocnych, a najmniej 3,6893 zł około godziny 10.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

 

Kurs franka do złotego (CHF/PLN)

Po godzinie 16 kurs franka do złotego (CHF/PLN) jest notowany na lekkim minusie o 0,30% względem poprzedniego poziomu odniesienia. W tym momencie frank kosztuje 4,2070 zł. Najwięcej za franka płacono 4,2189 zł w godzinach nocnych, a najmniej 4,1816 zł przed godziną 9.

Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

 

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs euro względem polskiej waluty (EUR/PLN)

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku euro. Po godzinie 16 kurs euro do złotego (EUR/PLN) znajduje się na lekkim minusie o 0,21% względem poprzedniego poziomu odniesienia i wynosi 4,5526. Za jedno euro najwięcej płacono 4,5639 zł w godzinach nocnych, a najmniej 4,5264 zł około godziny 9.

Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN 

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Jeżeli chcesz wymienić swoje funty, dolary, franki lub euro, koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego.

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk