• Odbierz prezent
Kurs funta (GBP/PLN) mocno w dół! Polski złoty umacnia się. Ile zapłacimy za euro, franka i dolara 7 kwietnia?

W środę w centrum uwagi rynków znalazła się decyzja w sprawie stóp procentowych w Polsce. Jak kształtują się kursy walut wieczorową porą? Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka i funta 7 kwietnia?

 

Do południa napłynęły dane z brytyjskiej gospodarki. Wypadły one nieco słabiej niż się spodziewano. Wskaźnik PMI dla usług w marcu wyniósł 56,3 pkt wobec spodziewanych 56,8 pkt. Łączny wskaźnik PMI wyniósł 56,4 pkt wobec prognozy 56,8 pkt.

Po godzinie 14 ogłoszono decyzję w sprawie stóp procentowych w Polsce. Pozostały one na niezmienionym poziomie 0,10% zgodnie z oczekiwaniami rynku.

 

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

Polski złoty umacnia się dzisiaj względem wszystkich głównych walut. Spośród nich najmocniej względem złotówki traci funt brytyjski. Za jednego funta najwięcej płacono 5,3518 zł we wczesnych godzinach porannych, a najmniej 5,2805 zł około godziny 16. Po godzinie 19 kurs funta do złotego (GBP/PLN) wynosi 5,2865 zł. Stanowi to spadek 1,10% względem wczorajszego poziomu zamknięcia.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Kurs dolara względem polskiej waluty (USD/PLN)

Dolar też dzisiaj osłabia się wobec złotego. Po godzinie 19 kurs dolara do złotego (USD/PLN) wynosi 3,8468 zł, co stanowi spadek o 0,51% względem poprzedniego poziomu odniesienia. Dolar najwięcej kosztował 3,8765 zł po godzinie 8, a najmniej 3,8319 zł po godzinie 16.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs euro do złotego (EUR/PLN)

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku euro. Po godzinie 19 kurs euro (EUR/PLN) jest notowany na minusie o 0,39% względem wczorajszego poziomu zamknięcia. W tym momencie euro kosztuje 4,5726. Za jedno euro najwięcej płacono 4,6046 zł w godzinach porannych, a najmniej 4,5625 zł po godzinie 16.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs franka wobec polskiej waluty (CHF/PLN)

Najmniej względem polskiego złotego traci dzisiaj frank szwajcarski. Po godzinie 19 kurs franka do złotego (CHF/PLN) jest notowany na niemal symbolicznym minusie o 0,15% względem poprzedniego poziomu odniesienia i wynosi 4,1449 zł. Frank najwięcej kosztował 4,1716 zł w godzinach porannych, a najmniej 4,1323 zł po godzinie 16.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Jeżeli chcesz wymienić swoje dolary, franki lub funty - koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego.

 

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk