• Odbierz prezent
Kurs funta GBP/PLN mocno spada! Ile złotych zapłacimy za euro, franka, funta i dolara?

W czwartek w centrum uwagi rynków znalazła się decyzja EBC dotycząca stóp procentowych, a także dane z amerykańskiego rynku pracy. Jak kształtują się kursy walut na rynku Forex po południu? Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka i funta?

 

Kurs funta do polskiego złotego (GBP/PLN)

W czwartek funt mocno traci względem polskiego złotego. Za jednego funta najwięcej płacono 4,9069 zł około południa, a najmniej 4,8299 zł około godziny 16. Po godzinie 17 kurs funta do złotego (GBP/PLN) wynosi 4,8323 zł, co stanowi spadek o 1,16% względem wczorajszego poziomu odniesienia.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Kurs dolara względem polskiej waluty (USD/PLN)

W godzinach popołudniowych kurs dolara do złotego (USD/PLN) jest notowany na lekkim minusie o 0,3% względem poprzedniego poziomu zamknięcia. W tym momencie kurs USD/PLN wynosi 3,7515 zł. Najwięcej za dolara płacono 3,7680 zł około południa, a najmniej 3,7328 zł około godzinie 16.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs euro do złotego (EUR/PLN)

Euro natomiast dzisiaj lekko zyskuje względem polskiej waluty. Za jedno euro najmniej płacono 4,4387 zł w godzinach nocnych, a najwięcej 4,4613 zł około godziny 17. Po godzinie 17 kurs EUR/PLN wynosi 4,4573 zł, co stanowi wzrost o 0,39% względem wczorajszego poziomu odniesienia.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs franka względem złotówki (CHF/PLN)

Frank też dzisiaj lekko zyskuje względem złotego. Po godzinie 17 kurs franka do złotego wynosi 4,1347 zł, co stanowi wzrost o 0,31%. Najmniej za franka płacono 4,1209 zł w godzinach nocnych, a najwięcej 4,1440 zł około południa.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Jeżeli chcesz wymienić swoje waluty, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

 

Co wpłynęło na kursy walut w czwartek?

W godzinach nocnych napłynęły dane z Wielkiej Brytanii. Wzrost cen nieruchomości w sierpniu okazał się większy niż się spodziewano.

W centrum uwagi znalazła się dzisiejsza decyzja EBC dotycząca stóp procentowych. Pozostały one na niezmienionym zerowym poziomie.

O godzinie 14.30 tradycyjnie napłynęły dane z amerykańskiego rynku pracy. Okazały się słabsze od oczekiwań. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła 13,385 mln wobec spodziewanych 12,925 mln. Liczba zadeklarowanych wstępnych bezrobotnych wyniosła 884 tys. wobec prognozy 846 tys. O tej samej godzinie podano też dane dotyczące inflacji w USA. Wskaźnik PPI w sierpniu wzrósł o 0,3% m/m wobec spodziewanego wzrostu o 0,2%. W ujęciu rocznym spadek wyniósł 0,2% wobec prognozowanego spadku o 0,3%.

Czytaj także: Czy w Stanach Zjednoczonych szaleje inflacja? Sprawdzamy wskaźnik PPI oraz sytuację na rynku pracy w USA

10 września ze Stanów Zjednoczonych napłynęły do nas najświeższe dane inflacyjne w postaci wskaźnik PPI za sierpień: Wskaźnik PPI (m/m): 0,3% (prognoza: 0,2%; poprzednio: 0,6%) Wskaźnik PPI (r/r): -0,2% (prognoza: -0,3%; poprzednio: -0,4%) Bazowy wskaźnik PPI (m/m): 0,4% (prognoza: 0,2%; poprzedn.. Czytaj
Czy w Stanach Zjednoczonych szaleje inflacja? Sprawdzamy wskaźnik PPI oraz sytuację na rynku pracy w USA

 

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk