• Odbierz prezent
Kurs funta (GBP/PLN) 8 groszy w górę. Polski złoty coraz bardziej spada. Ile złotych kosztują euro, dolar, frank, funt i korona czeska właśnie teraz?

W środę polski złoty (PLN) traci względem głównych walut, a także wobec korony czeskiej. Ile złotych zapłacimy za euro (EUR), dolara (USD), franka (CHF), funta (GBP) i koronę czeską (CZK) na rynku Forex wieczorową porą?

 

Kurs funta do polskiego złotego (GBP/PLN)

W środę polski złoty traci względem wszystkich głównych walut, a najmocniej wobec funta brytyjskiego. Najmniej za jednego funta płacono 4,9210 zł około godziny 10, a najwięcej 5,0124 zł po godzinie 16. Po godzinie 19 kurs funta do złotego (GBP/PLN) wynosi 5,007 zł, co stanowi wzrost o 1,18% względem wczorajszego poziomu zamknięcia.

Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN 

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Kurs franka do złotego (CHF/PLN)

Frank szwajcarski też dzisiaj umacnia się względem polskiej waluty. Najmniej za franka płacono 4,1772 zł około godziny 10. Po godzinie 19 kurs franka do złotego (CHF/PLN) wynosi 4,2118 zł, co stanowi dzisiejsze maksimum. Tym samym kurs CHF/PLN zyskuje 0,71% względem poprzedniego poziomu odniesienia.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs euro względem polskiej waluty (EUR/PLN)

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku euro. Po godzinie 19 kurs euro do złotego (EUR/PLN) jest notowany na plusie o 0,55% względem wczorajszego poziomu zamknięcia. Najmniej za jedno euro płaciliśmy 4,4840 zł około godziny 10. Po godzinie 19 kurs EUR/PLN wynosi 4,5176 zł, co stanowi dzisiejsze maksimum.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs dolara do złotego (USD/PLN)

Po godzinie 19 kurs dolara do złotego (USD/PLN) jest notowany na plusie o 0,46% względem poprzedniego poziomu odniesienia. W tym momencie dolar kosztuje 3,8432 zł. Najmniej za dolara płacono 3,8181 zł około godziny 10, a najwięcej 3,8527 zł przed godziną 12.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs korony czeskiej do polskiego złotego (CZK/PLN)

W ostatnich dniach kurs korony czeskiej do polskiego złotego (CZK/PLN) powoli drobnymi kroczkami osuwał się w dół. W trakcie dzisiejszej sesji do południa nawet sięgnął poziomu 0,1634 zł, który ostatni raz miał miejsce w maju. Jednak w dalszej części dzisiejszego dnia kurs korony czeskiej zaczął zyskiwać w stosunku do złotego. Po godzinie 19 korona czeska kosztuje 0,1656, co stanowi wzrost o 0,85% względem wczorajszego poziomu odniesienia.

Wykres kursu korony czeskiej do złotego CZK/PLN

Wykres kursu korony czeskiej do polskiego złotego CZK/PLN

 

Jeżeli chcesz sprawdzić aktualne kursy walut, koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk