• Odbierz prezent
Kurs funta (GBP) zanurkował. Zawirowania wokół brytyjskiej waluty

W tym tygodniu funt brytyjski mocno tracił względem pozostałych walut. Kursowi funta nie sprzyjała atmosfera wokół negocjacji związanych z Brexitem, a w szczególności wizja rozstrzygnięcia ich bez porozumienia.

 

Kurs funta do dolara (GBP/USD)

Ten tydzień upłynął pod znakiem spadków kursu funta brytyjskiego. Na przestrzeni całego tygodnia funt (GBP) stracił 1,57% względem dolara amerykańskiego (USD). Za jednego funta najwięcej płacono 1,3477 USD w środę, a najmniej 1,3135 USD w piątek. Na koniec tygodnia kurs funta do dolara (GBP/USD) wyniósł 1,3224.

 Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

 

Kurs funta do franka (GBP/CHF)

W tym tygodniu funt brytyjski zaliczył też pokaźny spadek względem franka szwajcarskiego. Kurs funta do franka (GBP/CHF) najwięcej wynosił 1,1977 w środę, a najmniej 1,1684 w piątek. Na koniec tygodnia kurs GBP/CHF wyniósł 1,1759. Tym samym na przestrzeni tygodnia funt stracił 1,82% względem szwajcarskiej waluty.

 Wykres kursu funta do franka GBP/CHF

Wykres kursu funta do franka GBP/CHF

 

Kurs euro do funta (EUR/GBP)

Podobnie sytuacja wygląda na parze walutowej euro do funta (EUR/GBP). Kurs euro do funta najmniej wynosił 0,8983 w środę, a najwięcej 0,9229 w piątek. Na koniec tygodnia kurs EUR/GBP wyniósł 0,9161. Tym samym w skali całego tygodnia euro zyskało 1,50% względem funta brytyjskiego.

 Wykres kursu euro do funta EUR/GBP

Wykres kursu euro do funta EUR/GBP

 

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

Funt brytyjski w tym tygodniu tracił również względem polskiej waluty. Funt najwięcej kosztował 4,9478 zł w poniedziałek, a najmniej 4,8037 zł w piątek. Na koniec tygodnia kurs funta do złotego (GBP/PLN) wyniósł 4,8523. W skali całego tygodnia funt stracił 1,97% względem polskiej waluty.

Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Notowania: GBPUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk