• Odbierz prezent
Kurs funta (GBP) i dolara nowozelandzkiego (NZD) wystrzeliły! Kurs euro do dolara (EUR/USD) też pnie się górę

W czwartek na rynek napłynęły dane z jednej z największych gospodarek europejskich dotyczące inflacji, a także pakiet danych z USA. Jak kształtują się kursy walut na rynku Forex wieczorową porą?

 

Czwartkowe popołudnie obfitowało w liczne dane makroekonomiczne. O godzinie 14 poznaliśmy dane z Niemiec dotyczące inflacji. Okazała się ona wyższa niż się spodziewano. Wskaźnik CPI w styczniu w ujęciu miesięcznym wyniósł 0,8% wobec prognozy 0,4%. W ujęciu rocznym wskaźnik CPI wyniósł 1% wobec spodziewanych 0,7%.

O godzinie 14.30 napłynął pakiet danych z USA. PKB w IV kwartale wzrósł o 4% k/k, co było zgodne z prognozą. Dane z amerykańskiego rynku pracy wypadły lepiej od oczekiwań. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła 4,771 mln wobec prognozy 5,054 mln. Liczba zadeklarowanych wstępnych bezrobotnych wyniosła 847 tys. wobec spodziewanych 875 tys.

 

Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD)

W czwartek dolar amerykański (USD) traci względem wszystkich głównych walut, a najmocniej względem dolara nowozelandzkiego (NZD). Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD) najmniej wynosił 0,7105 do południa, a najwięcej 0,7194 przed godziną 20. Po godzinie 20 kurs NZD/USD znajduje się blisko swego dzisiejszego maksimum i wynosi 0,7190. Tym samym dolar nowozelandzki zyskuje 0,50% względem amerykańskiej waluty.

 Wykres kursu dolara NZD do dolara USD

Wykres kursu dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego NZD/USD

 

Kurs funta do dolara (GBP/USD)

Funt brytyjski (GBP) też umacnia się względem dolara amerykańskiego. Funt najmniej kosztował 1,3630 USD do południa. Po godzinie 20 kurs funta do dolara (GBP/USD) wynosi 1,3741, co stanowi dzisiejsze maksimum. Stanowi to wzrost o 0,45%.

 Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

 

Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD)

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku dolara australijskiego, który zyskuje 0,40% względem amerykańskiej waluty. Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD) najmniej wynosił 0,7592 do południa. Po godzinie 20 kurs AUD/USD znajduje się w okolicach swego dzisiejszego maksimum i wynosi 0,7691.

 Wykres kursu dolara AUD do dolara USD

Wykres kursu dolara australijskiego do dolara amerykańskiego AUD/USD

 

Kurs euro do dolara (EUR/USD)

Kurs euro do dolara (EUR/USD) też się dzisiaj umacnia. Za jedno euro najmniej płacono 1,2080 USD w godzinach nocnych. Po godzinie 14 kurs EUR/USD wystrzelił w górę. Najwięcej wyniósł 1,2141 po godzinie 16. Po godzinie 20 kurs euro do dolara jest notowany na plusie o 0,23% względem wczorajszego poziomu zamknięcia i wynosi 1,2136.

 Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

 

Kursy franka i jena bez większych zmian

Kursy pozostałych głównych walut oscylują w okolicach poprzednich poziomów odniesienia względem dolara amerykańskiego. Po godzinie 20 kurs dolara do franka (USD/CHF) wynosi 0,8876, dolara do jena (USD/JPY) 104,22, a dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego (USD/CAD) 1,2791.

Finviz.com

Źródło: Finviz.com

 

 

Notowania: GBPUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk