• Odbierz prezent
Kurs funta (GBP) do dolara (USD). Korekta pędząca na kablu

Poniższy wykres przedstawia notowania funta w relacji do dolara (GBP/USD) na interwale 2-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kabla w ostatnich kilku tygodniach.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od tegorocznego maksimum, które wyznaczone zostało na poziomie cenowym 1,3485. Był to w zasadzie przełom sierpnia i września, który przyniósł dynamiczny zwrot notowań. Przez pierwsze dwa tygodnie miesiąca notowania dokonały spadku o mniej więcej 700 pipsów.

Kurs funta (GBP) do dolara (USD). Korekta pędząca na kablu - 1

Wykres kursu funta wobec dolara

Sytuacja na kursie funta wobec dolara (GBP/USD) – interwał H2

W dniu dzisiejszym obserwujemy silną wyprzedaż amerykańskiej waluty. Dolar traci na większości “frontów”, w tym również w stosunku do GBP. Biorąc pod uwagę minimum z ubiegłego tygodnia, dzisiejsza wycena GBPUSD jest wyższa już o ponad 200 pipsów.

Aktualnie notowania testują ciekawą strefę techniczną, która oparta jest na korekcie pędzącej AB=CD. Wskazywany poziom oporu znajduje się po kursie 1,2920.Warto teraz obserwować zamknięcie najbliższych dwóch-trzech świec  godzinowych.

Notowania: GBPUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPUSD/

Orbex

Orbex jest w pełni licencjonowanym i regulowanym brokerem Forex, działającym od 2010 roku. W skład spółki wchodzi Orbex Limited, regulowany przez CySec i Orbex Global Ltd. regulowany przez Mauritius Financial Services Commission (FSC). Orbex oferuje swoim traderom szeroki zakres instrumentów i konkurencyjne warunki handlowe na MetaTrader 4, takich jak: Waluty z Spready już od O pipsów, Wskaźniki giełdowe, Surowce energetyczne,  Metale szlachetne, Akcje spółek

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk