• Odbierz prezent
Kurs funta dolara GBPUSD nie zwalnia. Target 1.3458

Zgodnie z przygotowaniem do sesji środowej (tutaj możesz zapoznać się z artykułem) informowaliśmy o możliwym odwróceniu trendu, a także o braku istotnych wydarzeń ekonomicznych dla kursu funta na sesji środowej, 27 lutego. Kurs funta GBPUSD aktualnie wynosi 1.3291 dolara i wydaje się, że to nie jest ostatnie słowo popytu. Theresa May wypowiadając się po raz pierwszy pozytywnie na temat przedłużenia negocjacji dała zielone światło do wzrostów brytyjskiego funta.

Kurs funta dolara GBPUSD - analiza techniczna

Najbliższy poziom oporu dla kursu funta dolara wynosi 1.3310. To oznacza, że już praktycznie kurs funta dobija do ekstremum cenowego. Kolejna strefa w okolicy, której kurs funta może się zatrzymać wynosi 1.3359 dolara - wierzchołek z lipca 2018 roku.  Te poziomy nie są jednak na tyle mocne, żeby istotnie wpłynąć na zachowanie funta, który w 100% zmienia się, ale pod dyktando brexitowych negocjacji.

Kurs funta do dolara 27 lutego GBPUSD

Kurs funta do dolara, 27 lutego

Czy czeka nas 2 tygodnie trendu bocznego na funcie?

Kolejne głosowanie w sprawie Brexitu dopiero w okolicach połowy marca. Większość najważniejszych faktów jest już uwzględnionych w cenie funta i to nie tylko funta do dolara, ale w zasadzie na wszystkich parach z funtem. Większa zmienność może się pojawić, ale dopiero gdy wyniki głosowania zaskoczą. Scenariusz akceptacji planu Theresy May powinien wywołać spadki funta. W przypadku gdyby zaakceptowany został twardy Brexit spadki będą nawet mocniejsze. Gdy natomiast doszłoby  do przesunięcia terminu Brexitu kurs funta powinien znacząco się umocnić i wtedy np. w przypadku kursu funta do złotego GBPPLN możliwe jest do osiągnięcia pułap 5 złotych i 40 groszy.

Notowania: GBPUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPUSD/

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk