• Sklep
  • Odbierz prezent
Kurs funta, dolara, euro oraz franka na sesji czwartkowej. Rynek w oczekiwaniu na piątkowe dane

Pierwszy tydzień grudnia dla kursów walut przebiega na razie spokojnie. Nie poznaliśmy żadnych istotnych danych makroekonomicznych, ani też nie została zasygnalizowana żadna zmiana realizowanej polityki pieniężnej. Kurs euro stabilizuje się w okolicach wsparcia. Kurs dolara delikatnie odreagowuje poniedziałkowego spadki. Kurs funta odbija się od wsparcia a kurs franka, podobnie jak przez cały rok, wykazuje niewielką zmienność. Co się może wydarzyć na kursach walut na sesji czwartkowej, 6 grudnia?

                                                             

Rajd św. Mikołaja na kursach walut? Dane makroekonomiczne, sesja 6 grudnia

W ostatnim miesiącu roku jak mantrę inwestorzy powtarzają frazę rajd św. Mikołaja. Ta nadzieja, na ostatnie wzrosty w roku na akcjach bardzo często okazuje się być nadzieją płonną i ze wzrostów pozostają tylko mrzonki. Otwarcie grudnia na rynkach giełdowych jest na razie nienajlepsze. Mocna przecena na indeksach S&P500 oraz spadki na DAXie to na razie aktualny obraz rynku giełdowego. Niezwykle ciężko będzie tą sytuację zmienić w przeciągu kolejnych sesji. Otoczenie rynkowe wyraźnie się zmienia. Nie wykluczone, że z rynku akcyjnego kapitał powędruje do surowców i będziemy świadkami zmiany cyklu rynkowego. Rajd św. Mikołaja nie dotyczy kursów walut w sposób bezpośredni. Dualizm par walutowych Forex powoduje, że wzrost kurs nie jest tożsamy z hossą na rynku akcyjnym. Co oznacza, że szalone wzrosty kursów walut w grudniu są nierealne. Co się może wydarzyć 6 grudnia na kursach walut?


Kurs euro 6 grudnia - marazm i brak istotnych danych

Dla kursu euro i par walutowych z euro dzisiejsza sesja nie będzie przebiegała pod dyktando danych makroekonomicznych ze strefy euro. Dzisiaj odbędzie się o godzinie 11:00 aukcja obligacji 3-letnich, 5-letnich oraz 10-letnich rządu Francji. Te dane  z pewnością nie będą agregatorem zmian na kursach euro. Jedynie kurs euro do dolara EURUSD powinien być pod wpływem danych ze tanów Zjednoczonych. O godzinie 14:15 poznamy bardzo ważny odczyt ADP - zmiana pozarolniczego zatrudnienia . Jest to istotnym odczyt dlatego, że bardzo często stanowi informacje wyprzedzającą na temat tego jakich piątkowych NFP możemy się spodziewać. Rynek oczekuje delikatnego pogorszenia nastrojów.

 Kurs euro dane 6 grudnia

Dane makroekonomiczne, które będą miały wpływ na kurs euro na sesji 6 grudnia

 

Kurs funta - nie spodziewajmy się dużej zmienności

Kurs funta 6 grudnia podobnie jak kurs euro do godziny 14:15 nie powinien w istotny sposób reagować. Dzisiaj dojdzie do aukcji 30 letnich obligacji skarbowych w Wielkiej Brytanii o godzinie 11:45. O godzinie 11:00 będziemy świadkami przemówienia członka MPC, Pana Ramsdena. Na kurs funta do dolara GBPUSD wpływ będą miały jeszcze dane dotyczące dolara. Dla kursu funta do złotego dzisiejsza sesja nie powinna przynieść istotnych rozstrzygnięć.

 Kurs funta dane 6 grudnia

Dane makroekonomiczne, które będą miały wpływ na kurs funta na sesji 6 grudnia

 

Ponownie brak danych dla gospodarki szwajcarskiej - niska zmienność na franku

Brak danych dotyczących franka szwajcarskiego CHF oraz informacje na temat utrzymania stóp procentowych w Polsce - ciężko oczekiwać żeby takie otoczenie makroekonomiczne istotnie wpłynęły na kurs USDCHF lub kurs franka do złotego CHFPLN. W przypadku kursu franka do złotego jest szansa na stabilizację w okolicach 3,80.

 

Kurs dolara - ADP powinny wpłynąć na rynek

Zdecydowanie dzisiejsza sesja przebiegać będzie pod dyktando danych ze Stanów Zjednoczonych. Nie są one tak istotne jak dane, które poznamy jutro, ale mogą w wyraźny sposób wpłynąć na rynek. O godzinie 14:15 poznamy odczyt ADP, 14:30 zadeklarowani wstępni bezrobotni oraz bilans handlowy. O godzinie 16:00 istotny wskaźnik ISM dla usług. Godzina 17:00 to informacje na temat zapasów ropy naftowej. Dzisiejszą sesję dla kursu dolara zakończymy o godzinie 18:15 przemówieniem członka FOMC, Raphaela Bostica.

 Kurs dolara dane

Kurs dolara - istotne dane makroekonomiczne, które mogą wpłynąć na rynek


Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk