• Odbierz prezent
Kurs funta do złotego - w ciągu kilkunastu godzin spadek z 4,86 do 4,82. Analizujemy GBPPLN

Sytuacja na jednej z popularniejszych par walutowych z polskim złotym nie jest ciekawa z perspektywy osób, które zarabiają w brytyjskiej walucie. Fala spadkowa, która trwa na GBPPLN już od trzech tygodni wydaje się nie mieć końca.

GBPPLN wykres tygodniowy

Wykres 1. Kurs funta brytyjskiego do złotego. Interwał tygodniowy

Przecena z poziomu 4,98 do 4,82 wyraźnie potwierdziła siłę lokalnego oporu, którego nie udaje się przekroczyć już od kwietnia 2017 roku. Przełamanie bariery pięciu złotych dawałoby nadzieje na wzrosty nawet do poziomów 5.40 - 5.50, choć z pewnością dotarcie do takiego kursu zajęłoby rynkowi kilka miesięcy.

 

Co ma wpływ na kurs funta do złotego?

Wpływ na słabość brytyjskiej waluty cały czas ma referendum na temat opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię (tzw. Brexit). Niekończące się przepychanki i kolejne szacunki ogromu strat, które Brytyjczycy poniosą z tytułu opuszczenia UE mocno negatywnie wpływają na siłę funta brytyjskiego. W przypadku kursu GBPPLN spadki trwają już od listopada 2015 roku (referendum miało miejsce w czerwcu 2016 roku).

 

Magazyn: Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h

Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h
Jak stać się dobrym spekulantem - szczery wywiad z Rafałem Zaorskim Historia katastrofy większej niż Amber Gold Czy dało się zarobić na debiucie spółki Ferrari  Dlaczego rynek gamingowy jest przegrzany Czy Blockchain traci impet
Czytaj

 

Na jakim poziomie może zatrzymać się kurs funta do złotego

Pierwszym docelowym poziomem trwającej fali spadkowej jest 4.79 - 4.80. To tutaj mamy lokalne nagromadzenie historycznych wierzchołków cenowych. Jeżeli sprzedający poradzą sobie z pierwszą przeszkodą to kurs funta do złotego może spaść nawet w okolice 4.65. Dla osoby zarabiającej miesięcznie 1000 funtów ta różnica kursowa w porównaniu do poprzedniego wierzchołka przyniesie stratę w wysokości 350 złotych.

 

Sprawdź jak wyglądają perspektywy dla kursu dolara i euro do złotego.                                

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk