• Odbierz prezent
Kurs funta do złotego rozczarował. Miało być 5.00, a skończyło się na 4.98

To kolejna sesja dla kursu funta do złotego GBPPLN, na której ta popularna w Polsce para walutowa Forex powinna przekroczyć próg 5 złotych. W przeciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin przed poziomem 5 złotych ukształtowała się tendencja boczna. Rynek pokazuje, że to co wydawało się być oczywistym scenariuszem, nie będzie tak łatwe do zrealizowana.

Zbyt mocna podaż złotego, a może zbyt słaby popyt na funta?

Analitycy techniczni wyprzedzają się w spekulacjach dotyczących powodów braku istotnego impulsu wzrostowego. Oczywiście jest jeszcze zbyt wcześnie, żeby przekreślać możliwość wzrostów na parze funta do złotego GBPPLN, ale z drugiej strony ostatnia tendencja boczna znacząco osłabiła zapędy wzrostowe. Co ciekawe pod kątem Brexitu nic istotnego na sesji czwartkowej się nie wydarzyło. Oczywiście negocjacje trwają w najlepsze natomiast nie pojawił się żaden istotny punkt dotyczący negocjacji na linii Londyn - Bruksela, o którym nie wiedzielibyśmy wcześniej. Theresa May cały czas negocjuje z UE, ale ostatecznie to prawodawcy mogą przejąć kontrolę nad Brexitem. Premier Wielkiej Brytanii ma czas zaledwie do 28 lutego na wynegocjowanie lepszych warunków opuszczenia Unii. To nawet dla tak dobrej polityk wydaje się scenariuszem nie do zrealizowania.

Sukcesem przedłużenie negocjacji i zmiana traktatu 50.?

Podobnie jak na sesji wczorajszej najwięcej mówiło się o stanowisku Unii Europejskiej. Ono nie uległo zmianie i cały czas UE daje możliwość przeciągnięcia negocjacji, oczywiście po zmianie artykułu 50. Żeby do tego jednak doszło Wielka Brytania musi się zwrócić z oficjalną prośbą do Komisji Europejskiej. Nawiązując do wypowiedzi szefa Komisji Europejskiej, żadne z państw członkowskich nie zagłosuje przeciw zmianie terminu Brexitu. Pod kątem prawnym taka procedura wymaga 100% zgodności państwa członkowski. Co czeka kurs funta do złotego GBPPLN? Pozostaje nam oczekiwać na piątkowe dane oraz informacje napływające z Izby Gmin.

 Kurs funta do złotego GBPPLN 21 lutego

Kurs funta do złotego, interwał godzinowy

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk