• Odbierz prezent
Kurs funta do złotego - prawie 5,00 początkiem wakacji a teraz spadki na 4,80.

Na początku wakacji wydawać by się mogło, że kurs funta do złotego z łatwością przebije psychologiczną barierę 5,00. Wówczas byłaby to najwyższa cena od maja 2017 roku. Tak jednak się nie stało.


Czytaj też: Wyjeżdżasz do Wielkiej Brytanii? Sprawdź jak osiągnąć korzystny kurs funta

 

Magazyn: Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h

Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h
Jak stać się dobrym spekulantem - szczery wywiad z Rafałem Zaorskim Historia katastrofy większej niż Amber Gold Czy dało się zarobić na debiucie spółki Ferrari  Dlaczego rynek gamingowy jest przegrzany Czy Blockchain traci impet
Czytaj

 

Kurs funta do złotego - podwójny wierzchołek

Zamiast przebicia poziomu 5,00 byliśmy świadkami stworzenia się formacji podwójnego szczytu na interwale D1, po której nastąpiło mocne odbicie od 4,99. Dzisiaj natomiast kurs funta z impetem przebija widoczną na wykresie linię trendu schodząc do minimów na 4,82. Jest to oznaka dalszego umacniania się złotego w stosunku do funta. Spekulantów będzie teraz interesował poziom 4,85-4,86, gdzie prawdopodobnie będą się pozycjonowali pod dalsze spadki (retest linii trendu).


kurs funta do złotego wykres
Wykres kursu funta do złotego, interwał D1

 

Czy kurs funta do złotego spadnie do 4,7?

Spadku kursu funta do złotego są dalej bardzo prawdopodobne. Jednak za nim zobaczymy kurs 4,7 cena funta będzie musiała uporać się z mocnym oporem na poziomie 4,74-4,75 (pomarańczowy box), a to pewnie nie nastąpi w przeciągu najbliższych kilku dni.

 

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk