• Odbierz prezent
Kurs funta do złotego GBPPLN po 4,83. Aktualna sytuacja na interwale D1. Sprawdzamy też wykres funta do euro i dolara

4 sierpnia na łamach portalu fxmag.pl sygnalizowałem potencjalny scenariusz na parze GBPPLN (czytaj tutaj). Najbardziej prawdopodobnym były wzrosty i zamknięcie świecy dziennej w okolicach maksimum.  Świeca zamknęła się powyżej 3,78, tym samym potwierdzając sygnał do zajęcia długiej pozycji.

Jeżeli jesteś zwolennikiem analizy technicznej i znasz świece japońskie to 5 sierpnia powinieneś zaobserwować formację harami (niewiele zabrakło do pojawienia się mocniejsze formacji - objęcia hossy). W tym przypadku jest to oczywiście zwiastun kolejnych sesji wzrostowych. Takie nagromadzenie sygnałów do zakupów zwiększało prawdopodobieństwo odniesienia sukcesu.

 

Funt do złotego z wzrostową perspektywą

Spoglądając na aktualną sytuację na interwale dziennym na ten moment nic nie stoi na przeszkodzie do osiągnięcia poziomu 4.99 - 5.00. Oczywiście po drodze znajdują się mniejsze poziomy oporu, takie jak chociażby 4.86. Jednak nie są to na tyle istotne strefy, które mogłyby wywołać większe wyhamowanie kursu funta do złotego.

 

Wykres funta do złotego GBPPLN

Wykres 1. Wykres kursu funta do złotego GBPPLN. Na czerwono naniesione zostały kolejne poziomy wsparcia i oporu

Z tej sytuacji i z tych prognoz z pewnością zadowolone powinny być osoby, które zarabiają w brytyjskiej walucie.

 

Czytaj także: Kontrowersyjny polski spekulant. Wywiad z Rafałem Zaorskim

Rafał Zaorski  - Przedsiębiorca, Inwestor Indywidualny, założyciel fundacji Trading Jam Session. Zasłynął z pokazywania swoich zagrań i spektakularnych transakcji. W ciągu 24h na rynku walutowym zarobił 2,5 mln złotych.   Co było pierwsze w twoim życiu, pierwsza transakcja, pierwsze przedsiębior.. Czytaj
Kontrowersyjny polski spekulant. Wywiad z Rafałem Zaorskim

 

Czy może nastąpić odwrócenie trendu i długoterminowe umocnienie się funta do złotego

Takie scenariusza nie powinniśmy wkluczać, jednak na ten moment jest on zdecydowanie zbyt optymistyczny. Ewentualne mocniejsze wzrosty funta do złotego mogą nastąpić, ale najpierw popyt na funta musi poradzić sobie z barierą 5 złotych.

 

Kurs funta do euro i do dolara

Co ciekawe w przypadku pary GBPPLN to nie słabość złotówki a siła funta wywołała falę wzrostową. Skąd taki wniosek? Wystarczy zerknąć na wykres kursu funta do euro i funta do dolara (GBP/USD). Na tych wykresach widzimy dynamiczne umacnianie się waluty brytyjskiej. To oznacza, że ewentualna kontynuacja fali wrostowej na parze GBPPLN może mieć miejsce w momencie pojawienia się negatywnych informacji na temat złotego. 

Notowania: Kurs funta do złotego GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk