• Odbierz prezent
Kurs funta do złotego (GBP/PLN) odrabia straty. Ile złotych kosztują euro, frank, dolar i funt w poniedziałek po południu?

W poniedziałek po południu złoty (PLN) lekko zyskuje względem głównych walut: euro (EUR), dolara (USD) i franka (CHF). Traci natomiast względem funta (GBP).

 

Kurs funta do polskiego złotego (GBP/PLN)

Funt brytyjski, który w ubiegłym tygodniu mocno tracił względem polskiej waluty, dzisiaj odrabia straty. W poniedziałek za jednego funta najmniej płacono 4,8701 zł, a najwięcej 4,9083 zł. Po godzinie 16 kurs funta do złotego (GBP/PLN) wynosi 4,8741 co stanowi wzrost o 0,44% względem piątkowego poziomu zamknięcia.

Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN 

 

Kurs dolara do złotego (USD/PLN)

Pozostałe główne waluty dzisiaj tracą względem polskiego złotego. Wśród nich najmocniej traci dolar. Po godzinie 16 kurs dolara do złotego (USD/PLN) wynosi 3,6509 zł, co stanowi spadek o 0,50% względem poprzedniego poziomu odniesienia. Dolar najwięcej kosztował 3,6840 zł w godzinach porannych, a najmniej 3,6405 zł.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs euro względem polskiej waluty (EUR/PLN)

Po godzinie 16 kurs euro do złotego (EUR/PLN) jest notowany na lekkim minusie o 0,22% względem poprzedniego poziomu odniesienia. W tym momencie wynosi 4,4356 zł. Za jedno euro najwięcej płacono 4,4644 zł w godzinach nocnych, a najmniej 4,4287 zł do południa.

Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN 

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs franka do złotego (CHF/PLN)

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku franka szwajcarskiego. Po godzinie 16 kurs franka do złotego (CHF/PLN) jest notowany na minusie o 0,24% względem poprzedniego poziomu odniesienia. W tej chwili frank kosztuje 4,1163 zł. Za jednego franka najwięcej płacono 4,1418 zł, a najmniej 4,1105 zł przed godziną 16.

Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

 Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Jeżeli chcesz wymienić swoje waluty, koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego.

 

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk