• Odbierz prezent
Kurs funta do złotego (GBP/PLN) niespodzianką! Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka i funta w środę po południu?

W środę poznaliśmy dane z polskiego i amerykańskiego rynku pracy. Jak kształtują się kursy walut w środę przed świętami? Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka i funta w godzinach popołudniowych na rynku Forex?

 

O godzinie 10 poznaliśmy dane z polskiego rynku pracy. Stopa bezrobocia w listopadzie wyniosła 6,1% tak samo jak miesiąc wcześniej. Okazała się nieco niższa od szacunków analityków na poziomie 6,2%.

O godzinie 14.30 podano dane z amerykańskiego rynku pracy. Wypadły one lepiej niż się spodziewano. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła 5,337 mln wobec prognozy 5,558 mln. Liczba zadeklarowanych wstępnych bezrobotnych wyniosła 803 tys. wobec spodziewanych 885 tys.

 

Kurs dolara do polskiego złotego (USD/PLN)

W środę dolar traci względem polskiego złotego. Za dolara najwięcej płacono 3,7076 zł w godzinach nocnych, a najmniej 3,6831 zł do południa. Po godzinie 16 kurs dolara do złotego (USD/PLN) wynosi 3,6888 zł, co stanowi spadek o 0,40% względem wczorajszego poziomu zamknięcia.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs franka względem złotego (CHF/PLN)

Po godzinie 16 kurs franka do złotego (CHF/PLN) jest notowany na lekkim minusie o 0,21% względem poprzedniego poziomu odniesienia. W tym  momencie wynosi 4,1550 zł. Frank najwięcej kosztował 4,1713 zł w godzinach nocnych, a najmniej 4,1401 zł do południa.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs euro wobec polskiej waluty (EUR/PLN)

Po godzinie 16 kurs euro do złotego (EUR/PLN) oscyluje w okolicach poprzedniego poziomu odniesienia i wynosi 4,5057 zł. W dzisiejszym dniu za jedno euro najmniej płacono 4,4899 zł, a najwięcej 4,5109 zł.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

Po ostatnich spadkach kursu funta, brytyjska waluta dzisiaj odrabia straty i mocno zyskuje względem polskiego złotego. Funt najmniej kosztował 4,9459 zł do południa, a najwięcej 5,0054 zł przed godziną 16. Po godzinie 16 kurs funta do złotego (GBP/PLN) wynosi 4,9950 zł, co stanowi wzrost o 0,95% względem wczorajszego poziomu zamknięcia.

Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Jeżeli chcesz wymienić swoje waluty, koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego.

 

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk