• Odbierz prezent
Kurs funta do dolara odbija zaledwie o 80pipsów. Dolar USD/JPY spada do 109,50. Poranek na rynkach: 24.05.2019 z TMS Brokers

Fatalne dane z USA uczyniły z dolara chłopca do bicia, którym wcześniej było euro. W rezultacie EUR/USD po obronie 1,1110, czyli tegorocznych dołków powraca w kierunku 1,12.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

  • Kurs funta do dolara GBP/USD z wielomiesięcznych dołków przy 1,26 odbił na maksymalnie 80 pipsów. Rynek czeka na szczegóły dotyczące rezygnacji May, które dziś mają zostać przedstawione.
  • Słabe zachowanie rynku akcji i silne obniżenie się dochodowości amerykańskiej dziesięciolatki to recepta na spadki USD/JPY do 109,50. Waluty Antypodów są słabe. Kurs dolara australijskiego AUD/USD wymazał już połowę wczorajszego odbicia pod ciężarem spekulacji, że RBA nie dokona jednego cięcia a zdecyduje się na cały mini-cykl redukcji stóp procentowych.

1

Zmiany

  • Obawy o przeniesienie sporu handlowego USA-Chiny na spółki technologiczne stają się dominującym akcentem na rynku akcji. Nasdaq stracił 1,5 proc., a indeks szerokiego rynku S&P500 spadał o 1,2 proc. Futures na S&P500 jest dziś na skromnym plusie i przy 2826 pkt. Kontrakt na DAX rośnie niecałe 0,5 proc. i walczy o powrót nad 12000 pkt. Shanghai Composite i Hang Seng minimalnie rosną, ale Nikkei225 spada 0,3 proc.
  • Po wczorajszym załamaniu sprowadzającym kurs pod 57,50 USD za baryłkę, dziś WTI notuje około 1 – proc. korektę. Spadkową serię przerywa też miedź. Uncja złota jest wyceniana na 1283 USD. Dużo dzieje się ostatnio w notowaniach pszenicy: kurs po wystrzale spowodowanym pogodą opóźniającą postęp prac polowych zawrócił i wymazuje ruch wzrostowy.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: GBPUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPUSD/

Bartosz Sawicki

Studiował Finanse Międzynarodowe i Międzynarodowe Zarządzanie Finansowe w Szkole Głównej Handlowej. Ukończył interdyscyplinarną ścieżkę studiów: Narodowe i Międzynarodowe Rynki Finansowe oraz Ścieżkę Finansową. Z TMS Brokers związany od 2011 roku. Szef zespołu analityków nagradzanego za trafność prognoz przez agencję Bloomberg, FX Week, Puls Biznesu oraz Gazetę Giełdy Parkiet. Pasjonat analizy technicznej oraz polityki pieniężnej. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk