• Odbierz prezent
Kurs funta do dolara nowozelandzkiego GBP/NZD - sprzyjająca matematyka

Dziś dotkniemy brytyjskiego funta. Nie robię tego ostatnio zbyt często, ale matematyka nam sprzyja w takim stopniu, że warto to mimo wszystko rozważyć. Spójrzmy na aktualną sytuację na kursie GBP/NZD.

Analiza GBP/NZD - sprzyjająca matematyka - 1

Źródło: Admiral Markets GBP/NZD wykres H4 od 26 lutego 2019 do 12 listopada 2019. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

Wykres kursu funta do dolara nowozelandzkiego

(GBP/NZD) trzykrotnie uderzył o poziom 2,0330, ale nie zdołał go pokonać. Zatem jest możliwość zagrania na spadek ceny, skoro popyt sobie nie daje rady z oporem. W takiej sytuacji poziom zlecenia stop loss może znajdować się nieco powyżej wspomnianego oporu.

Jak zatem widać, skala ryzyka jest raczej ograniczona, a za to potencjał ruchu spadkowego relatywnie większy. Oczywiście pierwszym poziomem, na którym ruch w dół może się zatrzymać, to okolica 2,0000. To ostatni istotny dołek w ramach prób pokonywania oporu. Niemniej gdyby został on pokonany, to kolejnym poziomem, który miałby realne szanse na zatrzymanie przeceny, byłaby strefa 1,9330-1,9550. Dla bezpieczeństwa możemy ograniczyć się do jej górnej części. To nadal daje nam bardzo korzystną relację potencjalnego zysku do ryzyka.

Notowania: GBPNZD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPNZD/

Kamil Jaros

Analityk mBank Biuro Maklerskie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk