• Odbierz prezent
Kurs funta do dolara nowozelandzkiego GBP/NZD - dwie negacje wspierają spadek

Na kursie funta do dolara nowozelandzkiego GBP/NZD mamy za sobą dwie sytuacje, które doprowadziły do negacji ostatniej fali. Obie są zaznaczone na wykresie i obie mają wymowę negatywną.

Analiza GBP/NZD - dwie negacje wspierają spadek - 1

Źródło: Admiral Markets MT5, GBP/NZD wykres H1 od 28 czerwca 2019 do 10 września 2019. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

Druga negacja wydaje się być potwierdzeniem pierwszej,

a pierwsza sugeruje pojawienie się spadku przynajmniej do okolicy 1,8990. To niemal dwie figury względem aktualnego poziomu (ok 200 pipsów). Wprawdzie funt w ostatnim czasie ma dobrą passę, ale mimo wszystko jest szansa na realizację tego scenariusza.

Druga negacja stała się niejako sygnałem, który był oczekiwany po pierwszej, a więc zagranie na spadek cen w tym momencie ma uzasadnienie nie tylko w fakcie pojawienia się układu startowego (negacja ostatniej fali), ale również w postaci pojawienia sygnału słabości rynku. W związku z tym, że w dłuższej perspektywie rynek jest rosnący, oczekiwania co do potencjału ruchu nie powinny być przesadzone.

 

Notowania: GBPNZD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPNZD/

Kamil Jaros

Analityk mBank Biuro Maklerskie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk